Serj Tankian wyda nowy album. Znajdzie się na nim utwór stworzony z SOAD

REKLAMA
Fani System of a Down czekają na nowy materiał prawie dwie dekady. Mimo że muzycy skupiają się na solowych projektach, jest szansa na wysłuchanie materiału stworzonego i nigdy niepublikowanego przez formację.
REKLAMA

Choć ostatnia płyta od System of a Down pojawiła się na rynku niemal 20 lat temu, to członkowie grupy pozostają aktywni zawodowo. Zespół w 2010 roku wznowił działalność po czterech latach przerwy i sporadycznie koncertuje. Kilka dni temu wystąpił na festiwalu Sick New World. Był to ich pierwszy koncert od prawie roku.

REKLAMA

Do tej pory nie udało im się jednak nagrać kolejnej wspólnej płyty. Członkowie co prawda cały czas tworzą, lecz są to ich poboczne lub solowe projekty. Basista formacji Shavo Odadijan niedługo wyda swój nowy krążek. Prężnie działa także wokalista zespołu Serj Tankian.

Zobacz także: 52 lata temu zapytał o to Jaggera. Błyskotliwa riposta legendy

Serj Tankian wyda nowy album

Dobre wieści przekazał także Serj Tankian, który również przymierza się do nagrania kolejnej płyty. Wokalista dobre wieści przekazał w wywiadzie dla magazynu Metal Hammer, którego udzielił przy okazji promocji swojej książkowej autobiografii.

W rozmowie Tankian zdradził, że wydawnictwa można się spodziewać już we wrześniu tego roku. Będzie to minialbum, zatytułowany „Foundations". Artysta wyjaśnił również, że proces powstawania nowej muzyki był zainspirowany pisaniem książki.

REKLAMA
Publikuję to, dlatego że archiwalny charakter pisania książki skłonił mnie do zapoznania się z piosenkami z różnych okresów. Na przykład jedna z piosenek pochodzi z początków Systemu i nigdy jej nie wydałem. Kilka piosenek pochodzi z okresu, w którym nagrywałem solo na początku 2007/2008 roku, ale nie pasowały do ??albumu — powiedział Metal Hammerowi.

Zobacz także: Brian May z Queen wskazał najlepszy riff. "Jest nie do pobicia"

Na płytę trafi stary utwór SOAD

Serj Tankian zapowiedział, że krążek „Foundations" będzie zawierał pięć piosenek. Wśród nich pojawi się coś, co z pewnością ucieszy słuchaczy System of a Down. Na minialbumie ukaże się bowiem utwór skomponowany jeszcze na początku istnienia zespołu.

To pięć piosenek. W zeszłym tygodniu nakręciliśmy do niego pięć teledysków z członkami FCC, mojego zespołu rezerwowego, co było naprawdę zabawne. Właściwie zamierzamy zacząć udostępniać materiał już w przyszłym miesiącu — mówił w tej samej rozmowie Tankian.

Nie znamy jeszcze tytułu zaginionego utworu grupy. Jednak być może dowiemy się czegoś więcej z książki Tankiana, która wyjdzie już w połowie maja tego roku.

To bardzo interesujące utwory, bardzo różniące się od siebie: jeden jest naprawdę ciężki, drugi naprawdę progresywny, każdy z nich ma po prostu inne elementy. Ale myślę, że działają w tandemie — powiedział o nadchodzącej EP-ce Serj.

REKLAMA
 

Zobacz także: Ann Wilson nienawidzi tego przeboju. Święcił triumfy na początku lat 90.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory