Ozzy Osbourne jest poważnie chory. Zaczął stosować nowe metody leczenia

REKLAMA
Ozzy Osbourne od lat musi zmagać się z poważną chorobą. Jakiś czas temu w jednej z rozmów wyjawił, że rozpoczął nowy etap terapii. Komórki macierzyste w znacznym stopniu poprawiają stan jego zdrowia i osłabiają objawy choroby.
REKLAMA

Ozzy Osbourne to brytyjski muzyk, współzałożyciel i wieloletni członek heavymetalowego zespołu Black Sabbath. Imponująca kariera i znakomity dorobek muzyczny zachwycają, jednak życie prywatne nie rozpieszcza wokalisty. Od kilku lat muzyk musi zmagać się z poważną chorobą.

REKLAMA

Zobacz także: Odświeżyli średniowieczną balladę. Norweski folk-rock podbije Eurowizję?

Już jakiś czas temu Ozzy Osbourne wyjawił, z jakim schorzeniem musi się zmagać. U muzyka została zdiagnozowana łagodna wersja Parkin II, który jest formą Parkinsona. Jak wspominała żona artysty, choroba nie jest wyrokiem śmierci, ale wpływa na pewne nerwy w ciele. Nowa terapia, jakiej podjął się mężczyzna, ma w znacznym stopniu hamować jej objawy.

Ozzy Osbourne walczy z chorobą

W jednym z ostatnich odcinków programu „Ozzy Speaks" na antenie SiriusXM muzyk zdradził nieco więcej szczegółów dotyczących jego choroby. Mówił, o dawkowaniu komórek macierzystych oraz o przyszłych prognozach dotyczących jego nowej terapii.

Właśnie wróciłem od lekarza (…) Dziś rano wlali we mnie trzy butelki. Przeszedłem pierwszy taki zabieg jakieś trzy miesiące temu, teraz jest to kontynuacja. I ponownie to się wydarzy za sześć miesięcy — mówił muzyk.

Zobacz także: Mama Kazika ma 93 lata! Internauci przerażeni: "Szkodzi!"

REKLAMA

Jak donosi Entertainment Tonight, terapia ma przynosić wiele pozytywnych zmian. Jakiś czas temu w amerykańskim talk-show udział wzięła córka muzyka, Kelly Osbourne. Kobieta mówiła o niewiarygodnym progresie, jaki miał poczynić jej ojciec w trakcie terapii oraz o widocznym powrocie sił. Wspomniała także, że objawy choroby znacznie się osłabiły.

Muzyk bierze pod uwagę poddanie się eutanazji?

Już jakiś czas temu Ozzy Osbourne wziął udział w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone". W rozmowie padł temat kontrowersyjnej eutanazji. Jak się okazuje, muzyk ma twarde zdanie na ten temat, którym podzielił się z portalem.

Nie chcę mieć długiego, bolesnego i nieszczęśliwego życia. Podoba mi się pomysł, że jeśli cierpisz na śmiertelną chorobę, możesz pojechać do Szwajcarii i szybko sobie z tym poradzić. Widziałem, jak mój ojciec umierał na raka — mówił Ozzy Osbourne.

Obecnie muzyk ma 76 lat. Mimo dojrzałego wieku jeszcze w 2018 roku planował trasę koncertową. Niestety ze względów na jego stan zdrowia oraz pandemię covid-19 wydarzenie zostało odwołane. Wielokrotnie przekładana trasa koncertowa miała dojść do skutku w 2023 roku, jednak ze względu na chorobę muzyk zmuszony był całkowicie ja odwołać.

Zobacz także: Ten przebój rządził w latach 70. Wokalista go nie cierpi

REKLAMA

Aktualnie Ozzy Osbourne nie planuje scenicznych występów, jednak jakiś czas temu zapewnił fanów, że zrobi wszystko, by wejść na scenę i oficjalnie się z nimi pożegnać.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory