Festiwal atrakcji dla fanów legendarnego zespołu. Ogłoszono "Metallica Warsaw Takeover"

REKLAMA
Niecałe dwa miesiące dzielą nas od dwóch koncertów zespołu Metallica w Polsce. Piątego i siódmego lipca muzycy wystąpią w Warszawie na PGE Narodowym w ramach trasy M72 World Tour, promującej album "72 Seasons". Kiedy zespół spędza w mieście więcej niż jeden dzień, fani mogą liczyć na dodatkowe atrakcje, aby ten czas wykorzystać do granic możliwości.
REKLAMA

Światowa trasa koncertowa Metalliki M72 obejmuje dwa koncerty w każdym mieście, a każdy występ zawierać będzie dwie zupełnie różne setlisty i dwa różne suporty. W Warszawie, w piątek 5 lipca, przed zespołem wystąpią Architects oraz Mammoth WVH, natomiast w niedzielę 7 lipca zagrają Five Finger Death Punch i Ice Nine Kills. Trasa M72 zaprezentuje nową, odważną scenografię, która przenosi słynną Metallica Snake Pit na środek sceny.

REKLAMA

To jednak nie wszystko. Między koncertami, w sobotę 6 lipca 2024 roku, odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących, które mają być dodatkową atrakcją dla uczestników tego wielkiego wydarzenia. 

Fani będą mogli na przykład zobaczyć trzy filmy: "Cliff ‘Em All", "Cunning Stunts" oraz "Orgullo, Pasion y Gloria: Tres Noches En La Ciudad de Mexico". Wszystko w ramach "Metallica Film Fest", który odbędzie się w Multikinie w Złotych Tarasach.

Zobacz także: AC/DC rusza w trasę! W takim składzie wyjdą na scenę

Trzy wyjątkowe filmy o Metallice

"Cliff ‘Em All" stanowi hołd dla zmarłego pierwszego basisty zespołu Cliffa Burtona. Jest to dowód uznania dla jego niesamowitego talentu i naprawdę wyjątkowej osobowości. "Cliff ‘Em All" przedstawia nagrania z koncertów od 1983 do 1986 roku. Jest to jedyne „oficjalne" wydanie DVD, prezentujące genialną grę Burtona. Oryginalne nagranie na VHS zostało wydane w 1987 r.

REKLAMA

"Cunning Stunts" został nakręcony w Fort Worth w Teksasie w 1997 roku podczas trasy koncertowej „Poor Touring Me", która promowała „Load" (i ostatecznie „Re-Load"). To była era, w której Metallica nadal przekraczała granice, zarówno pod względem muzycznym, jak i koncertowym, czego dowodem jest ten film.

"Orgullo, Pasion y Gloria: Tres Noches En La Ciudad de Mexico" - trzy noce w Mexico City ze 155 000 szalonych fanów zespołu Metallica! Na każdy wieczór przygotowano inną setlistę. Przez trzy dni zespół zagrał aż 34 piosenki. Ten zestaw DVD został wydany w krajach hiszpańskojęzycznych dopiero w 2009 roku. Materiał został nakręcony przez wieloletniego współpracownika Metalliki Wayne’a Ishama.

Pierwsza projekcja o 11:00.

Zobacz także: Nie żyje inżynier dźwięku Steve Albini. Nagrywał m.in. z Nirvaną, Pixies i Bush

REKLAMA

Spotkanie z fotografem zespołu

W ramach "Metallica Warsaw Takeover" zaplanowano też spotkanie autorskie z fotografem zespołu i autorem książki „Metallica. The Black Album In Black & White Book" Rossem Halfinem.

Współpracuje z Metalliką od czterdziestu lat. Jego najnowsza oficjalna książka upamiętnia jeden z najlepiej sprzedających się albumów wszech czasów i zawiera klasyczne oraz wcześniej niepublikowane zdjęcia. Halfin był z zespołem podczas nagrywania albumu w hollywoodzkim studiu One on One oraz podczas długiej trasy koncertowej.

Spotkanie autorskie w języku angielskim rozpocznie się o 17:30, także w Multikinie w Złotych Tarasach.

Zobacz także: Dave Gahan prawie przedawkował. "Doświadczyłem bycia poza ciałem"

REKLAMA

Nie tylko support

Ponadto odbędą się też koncerty towarzyszące. Jako zwieńczenie dnia „Metallica Warsaw Takeover" na scenie Proximy pojawią się zespoły The Legacy i Rusty Head. Pierwszy z nich, działający od ponad roku, wykonuje covery utworów Iron Maiden i on jako pierwszy rozgrzeje publiczność zgromadzoną w klubie. Następnie na scenie wystąpią muzycy z zespołu Rusty Head, którzy regularnie koncertują od 25 lat. Rusty Head przygotowują na tę specjalną okazję niepowtarzalny, ponaddwugodzinny set utworów Metalliki. Początek o godz. 18:30.

Część dochodu z każdego sprzedanego biletu na koncert Metalliki zostanie przeznaczona na fundację zespołu All Within My Hands. Założona w 2017 roku organizacja zebrała dotąd prawie 13 milionów dolarów, z czego 5,9 miliona dolarów przekazała na programy rozwoju kariery i edukacji technicznej w USA, ponad 2,5 miliona dolarów na walkę z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego i ponad 3,2 miliona dolarów na pomoc ofiarom klęsk żywiołowych na całym świecie.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory