Rockowe hity z polskich filmów. Bez tych klasyków nie byłyby takie same!

REKLAMA
Oto lista przebojów, które stanowią nieodłączną część polskich hitów filmowych. Bez tych rockowych klasyków znane produkcje nie byłyby takie same. Przypominamy wybrane kultowe kawałki. Pamiętasz je?
REKLAMA

Nie da się ukryć, że światy filmu i muzyki są jak dwie krople wody. Łączą się, a niekiedy "nie mogą bez siebie żyć". Przykładem jest, chociażby "Kiler", "Akademia Pana Kleksa" czy "Chłopaki nie płaczą". Miłośnicy polskiego kina z pewnością bez problemu połączą rockowe klasyki z filmowymi tytułami.

REKLAMA

Zobacz także: System of a Down z nowym wokalistą? Serj Tankian: "Nie chcę was zatrzymywać"

W polskich produkcjach filmowych to często muzyka tworzy niezapomnianą atmosferę i dodaje dynamiki scenom, które na stałe zapisały się w kinie. Muzyka w filmie, przenosi też niekiedy widzów w baśniowy świat pełen cudów i tajemnic.

Rockowe piosenki z kultowych filmów

Przypominamy słynne piosenki, które pojawiły się w kultowych filmach. Oto lista wybranych numerów. Załóż słuchawki i wybierz się w sentymentalną podróż! 

  • T. Love - "Chłopaki nie płaczą"

To piosenka z 1997 roku, która ukazała się na albumie o tym samym tytule. Znany kawałek T.Love o chwytliwym refrenie, pojawił się m.in. w soundtracku do filmu "Billboard" (1998). To jednak nie wszystko, bo piosenkę usłyszymy też w filmie "Superprodukcja" (2003).

REKLAMA

Zobaczcie teledysk i posłuchajcie:

 

Zobacz także: Marylin Manson wznawia karierę? W sieci pojawił się tajemniczy klip

  • Artur Gadowski - "Szczęśliwego Nowego Jorku"

Kto pamięta ten numer? On także pojawił się w filmie! To jeden z największych przebojów Artura Gadowskiego, muzyka z grupy IRA. Piosenka pojawiła się w filmie Janusza Zaorskiego o takim samym tytule.

REKLAMA
  • Elektryczne Gitary - "Kiler"

To świetny przykład piosenki, która na samą pierwszą nutkę przywodzi na myśl kultowy film lat 90. W główną rolę brawurowo wcielił się Cezary Pazura. Pamiętacie? Posłuchajcie piosenki i zobaczcie teledysk.

 
  • Perfect - "Chcemy być sobą"

Również tę piosenkę wykorzystali filmowcy. To wielki przebój legendarnego zespołu. Grzegorz Markowski i Abradab zaprezentowali nową wersję tego utworu przy okazji filmu "80 milionów" (2011). W produkcji usłyszymy także utwory Lombardu i Maanamu.

 
  • Breakout - "W co mam wierzyć"

Piosenka wydana w 1971 roku. Świetny wokal Miry Kubasińskiej na nowo mogliśmy usłyszeć w filmie "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" (2017). Hit Breakoutu śpiewała Ania Rusowicz. My przypominamy jednak oryginał.

 

 Zobacz także: Bono mówi, że Coldplay nie gra rocka. Ten hit ma być przykładem

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory