Badania nie kłamią. To dlatego nie chcemy chodzić na koncerty w pojedynkę

REKLAMA
Zbliża się długo wyczekiwane lato, a co za tym idzie, wiele osób wybierze się na plenerowe koncerty. Jak się jednak okazuje, większość festiwalowiczów czuję obawę przed samotnym muzycznym wypadem.
REKLAMA

Koncerty są wydarzeniem, tworzących bezpośrednią więź między artystami a ich fanami. Niesamowity klimat zapada w pamięci na długo i jest doskonałą okazją do wspólnej celebracji muzyki. Wiele osób sumiennie odkłada dni urlopowe, by w końcu móc udać się na długo wyczekiwane festiwale.

REKLAMA

Okazuje się, że na koncerty wolimy chodzić w towarzystwie. Oprócz tego, że muzykę najlepiej jest celebrować wspólnie, to badania wskazują również inne powody, przez które unikamy samotnych wypadów na różnego rodzaju festiwale.

Tak koncertują Brytyjczycy

Według najnowszych badań, przeprowadzonych przez platformę biletową Viagogo, większość z nas woli chodzić na koncerty z osobami towarzyszącymi. W ankiecie zapytano 2000 Brytyjczyków o ich nastawienie względem samotnego koncertowania. Wyniki były zaskakujące.

Zobacz także: Rockowe hity z polskich filmów. Bez tych klasyków nie byłyby takie same!

Okazuje się, że około 62% ankietowanych nigdy w życiu nie było na koncercie w pojedynkę. Aż 77% respondentów twierdzi, że czuje zdenerwowanie z powodu możliwego braku towarzystwa na festiwalu. Jednocześnie jedynie dwóch na pięciu obywateli Wielkiej Brytanii na tegoroczne wydarzenia muzyczne planuje wybrać się w samotności.

REKLAMA

Ci, którzy wybrali koncertowanie w pojedynkę, chcą to zrobić ze względu na większe poczucie wolności. Tego zdania jest 39% ankietowanych. Nieco ponad 10% mniej robi to, by mieć większą kontrolę nad wyborem występów, które zobaczą na festiwalach. Ostatnia grupa na koncerty jeździ w pojedynkę z perspektywą możliwości nawiązania znajomości na miejscu.

Dlaczego na koncerty chodzimy wspólnie?

Druga strona koncertowego medalu opowiada o trudach, z jakimi mierzą się osoby, które nie zamierzają wybrać się na festiwal w pojedynkę. Ta grupa respondentów czuje się wyraźnie zaniepokojona samotnym wypadem na koncert. 24% ankietowanych twierdzi, że biorąc udział w wydarzeniu w pojedynkę, brakowałoby im pewności siebie.

Tyle samo uznało, że nie czułoby się bezpiecznie, a 22% respondentów stwierdziło, że po prostu wiązałoby się to dla nich ze sporym dyskomfortem. Pozostałe głosy rozłożyły się następująco. 17% ankietowanych uznało, że samotne podróżowanie jest dla nich związane ze stresem, a 13% obawia się „osądzenia" ze strony innych za przebywanie na koncercie bez dodatkowego towarzystwa.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA