Klaus Meine świętuje! Śpiewający Skorpion 25 maja kończy 76 lat

REKLAMA
Klaus Meine, urodzony 25 maja 1948 roku w Hanowerze, to jeden z najbardziej charyzmatycznych i rozpoznawalnych wokalistów w historii muzyki rockowej. Jako frontman legendarnej grupy Scorpions zdobył światowe uznanie i sławę. Zasłynął z wielu kultowych, hardrockowych kompozycji, a jedną z najbardziej znanych jest "Rock You Like A Hurricane".
REKLAMA

Klaus Meine dorastał w powojennych Niemczech, gdzie muzyka stała się dla niego ucieczką i pasją. Fascynacja rockiem przyszła wcześnie, a muzyczną inspirację czerpał od takich gigantów muzyki, jak Elvis Presley i The Beatles. W 1969 roku dołączył do zespołu Scorpions, założonego przez Rudolfa Schenkera. Od samego początku jasne było, że Meine ze swoim unikalnym głosem i sceniczną prezencją doda zespołowi wyjątkowego charakteru.

REKLAMA

Zobacz także: Bring Me The Horizon zaskoczyło fanów. Nadeszła "nowa era"

Klaus Meine. Droga do sukcesu

Lata 70. i 80. były dla Scorpions okresem intensywnego rozwoju. Albumy takie jak "Lovedrive" (1979), "Animal Magnetism" (1980) i "Blackout" (1982) ugruntowały ich pozycję jako jednego z najważniejszych zespołów rockowych na świecie. Klaus Meine, mimo poważnych problemów zdrowotnych, które wymagały operacji strun głosowych, powrócił na scenę z nową siłą.

Wydany w 1984 roku album "Love at First Sting" zawierał utwór, który stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych hymnów rockowych wszech czasów – "Rock You Like A Hurricane". Piosenka ta, napisana przez Rudolfa Schenkera, Klausa Meine'a i Hermana Rarebella, szybko zdobyła ogromną popularność i stała się swego rodzaju symbolem.

To kwintesencja hard rocka lat 80.

"Rock You Like A Hurricane" to kwintesencja rocka lat 80. – mocne riffy gitarowe, potężny wokal Meine'a i energetyczna sekcja rytmiczna, a do tego pełen dynamiki i pasji tekst, odzwierciedlają intensywność rockowego stylu życia oraz niepohamowaną energię zespołu. Piosenka ta stała się nie tylko wielkim przebojem, ale także stałym elementem setlist koncertowych Scorpions.

REKLAMA

Utwór ten odniósł ogromny sukces na listach przebojów na całym świecie, osiągając wysokie pozycje w USA, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach. W 2006 roku zajął 31. miejsce w zestawieniu VH1 "40 Greatest Metal Songs" i jest uważany za jeden z najbardziej wpływowych rockowych hymnów w historii.

Teledysk do "Rock You Like A Hurricane" został wyreżyserowany przez Davida Malletta, który pracował również nad "You Shook Me All Night Long" AC/DC i "White Wedding" Billy'ego Idola.

 

Klaus Meine dzisiaj

Pomimo upływu lat, Klaus Meine nie stracił swojej energii i pasji do muzyki. Scorpions nadal koncertują i nagrywają nowe albumy, a Meine pozostaje centralną postacią zespołu. Jego głos, choć dojrzalszy, wciąż zachwyca i porywa fanów na całym świecie.

Klaus Meine to nie tylko wokalista – to legenda, której muzyka i teksty na zawsze pozostaną w sercach fanów na całym świecie. "Rock You Like A Hurricane" pozostaje jednym z najpotężniejszych utworów w historii rocka, a jego dźwięki będą jeszcze przez wiele lat rozbrzmiewać na koncertach, w radiach i w sercach wszystkich, którzy kochają mocne brzmienia.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory