Tak Lars Ulrich wspomina Polskę. Tego perkusista Metalliki "nigdy nie zapomni"

REKLAMA
Lars Ulrich zjechał ze swoim zespołem Metallica kawał świata. Nie raz miał też okazję gościć w Polsce. Jak wspomina te wizyty?
REKLAMA

Metallica to jedna z najsłynniejszych formacji na świecie. Nie tylko wśród fanów ciężkiego grania. Od początku o jej sile obok wokalisty Jamesa Hetfielda stanowi perkusista Lars Ulrich.

REKLAMA

Zobacz także: Metallica naprawdę to zrobiła! Ten numer zagrali pierwszy raz w historii

Grają razem od 43 lat, a debiutowali na rynku dwa lata później. Szybko osiągnęli sukces. Zespół ma na koncie sprzedanych ponad 125 mln płyt i wylansowanych mnóstwo przebojów. W tym „Enter Sandman", „Nothing Else Matters" czy „The Unforgiven". 

Tak Lars Ulrich wspomina Polskę 

Jako światowe gwiazdy członkowie zespołu Metallica mieli okazję występować w różnych zakątkach świata. W Polsce grali po raz pierwszy w 1987 r. Od tego czasu zaliczyli już dwanaście tego typu wizyt nad Wisłą. 

Przylatywali do naszego kraju także z wizytami promocyjnymi. Jedną z nich w rozmowie z magazynem "Teraz Rock" miło wspominał Lars Ulrich. Opowiedział o tym, czego on i gitarzysta Kirk Hammett doświadczyli, kiedy przybyli do Warszawy w 1998 r. Promowali wówczas ósmy krążek kapeli, "Garage, Inc.". 

REKLAMA

Perkusista przyznał, że "nigdy nie zapomni tamtej wizyty". 

Na lotnisku czekali na nas nie tylko fani, ale także orkiestra grająca „The Unforgiven". Potem było podpisywanie płyt w jakimś sklepie – chyba szyby się wtedy stłukły. Tak, nieźle było. To wszystko robiło wrażenie – kiedy przyjeżdżasz na koncert, to choć zabrzmi to paradoksalnie, nie masz aż tak bliskiego kontaktu z ludźmi. A wtedy zobaczyliśmy, że ci ludzie nas naprawdę kochają – wyjawił na łamach "Teraz Rock". 

Metallica znowu w Polsce 

Najnowszy album formacji, „72 Seasons", pochodzi z kwietnia zeszłego roku. Teraz Metallica jest w trasie koncertowej "M72 World Tour". W jej ramach – oczywiście –zawita także do Polski.  

Da aż dwa koncerty na PGE Narodowym w Warszawie. Będzie to miało miejsce już 5 i 7 lipca. Z kolei 6 lipca, fani legendarnej kapeli mogą wziąć udział w Metallica Warsaw Takeover.  

Chodzi o szereg dodatkowych atrakcji. W tym np. spotkanie autorskie z fotografem amerykańskich ikon i autorem książki „Metallica. The Black Album In Black & White Book" – Rossem Halfinem.

REKLAMA

Zobacz także: "Bóg chroni królową" od niemal pół wieku. Wielki hit Sex Pistols był na cenzurowanym!

Sami Polacy również szykują specjalnie przyjęcie dla Metalliki. Polski fanklub formacji z Overkill.pl wpadł na pomysł akcji „Żółty Stadion". Polega ona na stworzeniu z małych prostokątnych, żółtych kawałków (trzymanych w górze przez każdego z fanów) wielkiej żółtej tafli, która zatopi stadion podczas pierwszej piosenki z setu grupy. Żółty kolor nie jest przypadkowy, bowiem nawiązuje do kolorystki płyty „72 Seasons". 

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory