Czy powrót Black Sabbath jest możliwy? Iommi odpowiedział na propozycję Osbourne'a

REKLAMA
Ozzy Osbourne wyraził chęć "zagrania ostatniego koncertu" z Black Sabbath. Co na to inny ze współzałożycieli słynnej formacji, Tony Iommi?
REKLAMA

Ozzy Osbourne wraz z Black Sabbath jest jednym z ojców heavy metalu. 75-letnia brytyjska legenda ciężkich brzmień ma na swoim koncie trzynaście płyt solowych i dziewięć z zespołem.

REKLAMA

Zobacz także: Metallica naprawdę to zrobiła! Ten numer zagrali pierwszy raz w historii

Jak wygląda przyszłość ikony Black Sabbath? 

Początki kariery Ozzy’ego Osbourne’a z Black Sabbath sięgają końca lat 60. Szybko wyrobił sobie z tą formacją markę. W latach 80 i 90. stawiał na działalność solową. Potem ponownie grał z kolegami z macierzystej grupy w latach 1997-2006 oraz 2011-2017. 

Ostatnią płytę z Black Sabbath, "13", wydał w 2013 r., a trzy lata później formacja "zamknęła swoje podwoje". Z kolej najnowszy solowy krążek pt. "Patient Number 9" Brytyjczyk wypuścił przed dwoma laty. 

Niestety ostatnie lata są u niego naznaczone kłopotami zdrowotnymi. Musiał przejść poważne operacje kręgosłupa. Cierpi też na chorobę Parkinsona. Teraz szykuje się do kuracji komórkami macierzystymi.  

REKLAMA

Pomimo problemów, zapewniał w wywiadach, że nie chce porzucać tworzenia muzyki. Chciał również dalej dawać koncerty. Jednak ostatecznie – choć próbuje zachowywać optymizm – doszedł do wniosku, że nie będzie mógł już regularnie występować na trasie.

Zobacz także: "Bóg chroni królową" od niemal pół wieku. Wielki hit Sex Pistols był na cenzurowanym!

Ozzy Osbourne chce jednak jeszcze dwa razy pojawić się na scenie, by "godnie się pożegnać". Żona muzyka, Sharon, powiedziała "Rolling Stone UK": 

Nie będzie już koncertował, ale planujemy zrobić jeszcze dwa koncerty, aby się pożegnać, ponieważ Ozzy mówił: „Nigdy nie pożegnałem się z moimi fanami, a chcę to zrobić właściwie" (…). Zrobimy to w dzielnicy Aston w Birmingham, skąd pochodzi Ozzy (...). Cały czas, kiedy był wyłączony z występowania, nadal zajmował się swoimi lekcjami śpiewu, więc jego wokal nadal jest świetny.  

Tonny Iommi o propozycji Ozzy’ego Osbourne’a 

Również niedawno Ozzy Osbourne oznajmił w odcinku "The Madhouse Chronicles", że "gdyby Black Sabbath chciało zagrać jeszcze jeden koncert" ze swoim byłym wieloletnim perkusistą Billem Wardem, to "skorzystałby z okazji". 

REKLAMA

Jak na to zapatruje się inny ze współzałożycieli formacji, gitarzysta Tony Iommi? W audycji "Trunk Nation" na antenie SiriusXM stwierdził nieco wymijająco: 

Byłoby miło tak zrobić, jednak czy tak się stanie, zależy od wielu rzeczy. Ale zobaczymy. To znaczy, kto wie? 

Potem zastrzegł, że jeśli dojdzie do reaktywacji, to na pewno nie dla pieniędzy. I nie będzie to normalna trasa. Wyjaśnił: 

W moim wieku muszę na to spojrzeć realistycznie. Nie mogę wyruszyć w dwuletnią trasę koncertową, tak jak to robiliśmy wcześniej. A żeby złożyć coś takiego jak oryginalne Black Sabbath, to zajęłoby to wiele czasu. 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory