Bruce Springsteen odwołuje koncerty. Co dolega legendzie?

REKLAMA
Bruce Springsteen zmartwił swoich europejskich fanów. Odezwały się u niego teraz problemy zdrowotne, które uniemożliwią mu występy w Marsylii, Pradze i Mediolanie.
REKLAMA

Bruce Springsteen, znany jako The Boss, to ikona rocka. Wokalista, kompozytor i autor tekstów karierę rozpoczynał w drugiej połowie lat 60., a w 1973 r. zadebiutował solowo. Od tego czasu Amerykanin stworzył mnóstwo przebojów, na czele z „Born In the U.S.A.", „Streets of Philadelphia" czy „Dancing In the Dark".

REKLAMA

Zdobywca 20 nagród Grammy i Oscara do dziś cieszy się ogromną popularnością. Wciąż też nagrywa i koncertuje przed prawdziwymi tłumami. Niestety ostatnie występy 74-latek musiał odwołać.

Bruce Springsteen odwołał koncerty

Bruce Springsteen przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że z powodu problemów z głosem musi przełożyć swoje najbliższe koncerty z The E Street Band w Marsylii, Pradze (28 maja) i Mediolanie (1 i 3 czerwca).

Zobacz także: Tak Lars Ulrich wspomina Polskę. Tego perkusista Metalliki "nigdy nie zapomni"

Po wczorajszej decyzji o przełożeniu koncertu w Marsylii z powodu problemów z głosem, dalsze badania i konsultacje sprawiły, że lekarze uznali, iż Bruce nie powinien występować przez następne dziesięć dni (...). Teraz wraca do zdrowia. Wraz z E Street Band nie mogą się doczekać wznowienia swojej niezwykle udanej trasy – podano w oświadczeniu.

Dodano w nim, że "nowe terminy przełożonych koncertów zostaną ogłoszone wkrótce", a The Boss wróci do grania 12 czerwca podczas show w Madrycie.

REKLAMA

Problemy zdrowotne The Bossa

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Bruce Springsteen mierzył się także z innymi problemami zdrowotnymi. Po wydaniu płyty w listopadzie 2022 r. ruszył w światową trasę, ale we wrześniu 2023 r. musiał przełożyć część koncertów na marzec-kwiecień oraz na sierpień–listopad 2024 r.

Przerwa była spowodowana operacją z powodu choroby wrzodowej żołądka.

Zastanawiałem się, czy jeszcze kiedyś zaśpiewam, a to jedna z rzeczy, które najbardziej uwielbiam. Musiało minąć trochę czasu, zanim lekarze powiedzieli mi, że z tego wyjdę. Z początku nikt mi tego nie był w stanie zagwarantować, co mnie bardzo martwiło, ale w końcu znalazłem wspaniałych lekarzy, którzy wyprowadzili mnie na prostą. Mogę im tylko dziękować – wspominał na antenie radia 'SiriusXM'.
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory