Tym albumem Bruce Springsteen oczarował świat. Sprzedaż wyniosła ponad 30 milionów płyt!

REKLAMA
4 czerwca 1984 roku świat ujrzał siódmy z kolei album Bruce'a Sprigsteena "Born in the USA". Płyta okazała się absolutnym hitem wydawniczym i pobiła rekordy sprzedaży. Aż siedem singli z albumu znalazło się w pierwszej dziesiątce listy Billboard Hot 100!
REKLAMA

Bruce Springsteen to amerykański gitarzysta, piosenkarz i kompozytor. Utwory tworzy w duchu rocka, a przez ponad 50 lat swojej kariery na scenie sprzedał blisko 200 milionów płyt! Jego najpopularniejszym krążkiem jest okryte kilkukrotną platyną "Born in the USA".

REKLAMA

"Born in the USA" to siódma z kolei płyta Bruce’a Springsteena. Album osiągnął olbrzymi sukces i zyskał miano fenomenu kulturalnego. To nie tylko najlepiej sprzedająca się płyta artysty, ale również jedna z najlepiej sprzedających się na świecie w ogóle. Na sukces albumu składały się zmiana stylu artysty, doskonała muzyka i intrygująca okładka.

Bruce Springsteen zrobił światową karierę

Jak tylko "Born in the USA" trafiło do sprzedaży, Bruce Springsteen znalazł się w centrum zainteresowania mediów na całym świecie. Aranżacje z albumu odbiegały nieco od jego poprzednich tworów, były łagodniejsze. Określone przez krytyków jako przyjazne radiu piosenki pozwoliły artyście dotrzeć do szerszej grupy odbiorców.

Zobacz także: Małgorzata Ostrowska wraca do korzeni. "Dyskretnie, ale bardzo czytelnie"

Nie tylko muzyka uległa transformacji. Zmianie uległ także image artysty. Podczas pracy nad albumem Bruce Springsteen sporo ćwiczył. Treningi zaowocowały poprawą sylwetki, co zostało wyeksponowane na promujących album koncertach. Okładka "Born in the USA" pokazała jego nowe oblicze.  

REKLAMA

Przedstawiała zbliżenie tyłu Springsteena na tle amerykańskiej flagi. Wydanie wywołało szum w mediach, a wkrótce stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli popkultury. Płyta sprzedała się w ponad 30 milionach kopii, co uczyniło ją jedną z najlepiej sprzedających się wydań w historii.  

Płyta "Born in the USA" wyrównała także rekord siedmiu singli z jednego albumu w pierwszej dziesiątce listy przebojów "Billboard Hot 100". Bruce Springsteen o pierwsze miejsca rywalizował ówcześnie z samym Michaelem Jacksonem.  

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory