Muniek Staszczyk z nowym projektem. Spełnił marzenie "chłopca z Rakowa"

REKLAMA
Muniek Staszczyk to legenda polskiej sceny rockowej. Choć od ponad czterech dekad wyraźnie zaznacza swoją obecność w branży muzycznej, wciąż mu mało. Dlatego też prezentuje swój najnowszy singiel, nagrany we współpracy z Maciejem Maślikowskim. Piosenka jest już dostępna w sieci.
REKLAMA

Muniek Staszczyk, oprócz działalności w zespole T.Love, rozwija również karierę poza formacją. Swój pierwszy solowy album pt. "Muniek" nagrał w 2010 roku. Wydawnictwo zrealizował wówczas we współpracy z Janem Benedkiem. 

REKLAMA

Muniek to nie tylko T.Love 

Staszczyk miał okazję pracować z wieloma kultowymi artystami i zespołami, takimi jak Maanam, Kasia Kowalska czy Pidżama Porno. Teraz artysta łączy swoje siły z częstochowskim muzykiem Maciejem Maślikowskim, który jest liderem punkowego zespołu Shamboo. 

Nie jest to jednak ich pierwszy wspólny projekt. Muzycy znają się bowiem od kilku dekad, a ich przyjaźń zdecydowanie wykracza poza ramy zawodowe. Natomiast ich muzyczne ścieżki na przestrzeni lat przecinały się wielokrotnie. 

Po zawieszeniu działalności zespołu Shamboo Muniek doprowadził do jego pierwszej reaktywacji w 2009 roku. Wtedy to lider T.Love świętował swoje 46. urodziny i przy okazji zorganizowanego przez siebie festiwalu zaprosił na scenę m.in. właśnie zespół swojego przyjaciela. 

Po raz kolejny mieli okazję wspólnie komponować kilka lat później, dokładnie w 2013 roku. Tym razem pod szyldem Shamboo+Muniek wydali płytę zatytułowaną "Tata" nakładem wytwórni S.P. Records. W ten sposób artyści spełnili wielkie marzenie "chłopców z Rakowa". 

REKLAMA

Muniek znowu nagrywa z przyjacielem 

Teraz Muniek i Macio Maślikowski nagrali w duecie nowy singiel pt. "Wolność". Piosenki od piątku można słuchać na platformie YouTube. Kompozycja jest zapowiedzią ich wspólnej płyty. Premierę wydawnictwa zaplanowano na jesień tego roku. 

 

Nowa piosenka Muńka Staszczyka i Macieja Maślikowskiego zapowiadana jest jako dzieło wypełnione punkową energią z chwytliwym rytmem. Bardzo ważnym elementem kompozycji jest także tekst, w którym muzycy czerpią z własnych doświadczeń i przedstawiają je w prostych słowach. 

Nowy materiał od duetu Muniek i Macio będzie zatem nie tylko gratką dla fanów twórczości wokalisty T.Love. Piosenka zadowoli wszystkich entuzjastów punkowego grania. 

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory