Kirk Hammett nie ma wątpliwości, kto stworzył heavy metal! "Ja i James uwielbiamy"

REKLAMA
Kirk Hammett z pewnością sam jest idolem dla wielu gitarzystów zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Sam też mówi o swoich idolach. Gitarzysta legendarnej Metalliki wskazuje, grupę, której on składał pokłony. Nazywa ich "architektami heavy metalu".
REKLAMA

Za prekursorów heavy metalu wskazuje się grupy hardrockowe, które zaczęły powstawać w latach 70. Wielu jako protoplastę gatunku wskazuje zespół Black Sabbath, który wyróżniał się na scenie od popularnych wówczas formacji takich jak Led Zeppelin czy Deep Purple.

REKLAMA

Zobacz także: Tak Jimmy Page skwitował koncert znanej kapeli. Mówi o "szacunku"

Kirk Hammett wskazuje architektów heavy metalu 

Black Sabbath z Ozzy’m Osbournem za mikrofonem grali zdecydowanie ciężą muzykę. Jednak to nie zespół z Birmingham zrobił ostatnio tak ogromne wrażenie na gitarzyście Metalliki. Kirk Hammett podczas spotkania z fanami w Monachium wspomniał jeden z koncertów na festiwalu Power Trip.  

Oddawaliśmy pokłony na ołtarzu Judas Priest. Ich muzyka tak dużo dla nas znaczy. Sposób, w jaki Glenn Tipton i K.K. Downing grali na gitarach. Oni są architektami tego, co dziś nazywa się heavy metalem. Ja i James uwielbiamy Judas Priest - powiedział muzyk. 

Metallica jest wzorem dla innych 

Metallica dzięki ponad czterem dekadom na scenie wyrobiła sobie pozycję, dzięki której teraz to oni są idolami dla wielu także profesjonalnych muzyków. Między innymi Carmine Appice z Canilla Fudge to właśnie grupa z Kalifornii jest prawdziwym pionierem heavy metalu. Według niego to przede wszystkim zasługa "hałaśliwych gitar i szybkich bębnów". 

Natomiast Steve Stevens z innej legendarnej grupy Billy Idol swego czasu tłumaczył, dlaczego to perkusista Metalliki Lars Ulrich jest genialnym muzykiem. Muzyk odpierał tym samym zarzuty o brak umiejętności technicznych u Ulricha.

REKLAMA

Zobacz także: Big Cyc pożegnał Marzenę Kipiel-Sztukę. To Skiba zrobił na koncercie

W wywiadzie dla "I Ask No One" Steve Stevens powiedział:  

Uważam, że to go czyni znakomitym perkusistą, bo niektóre z tych partii bębnów są bardzo pomysłowe. Z tego powodu uważam, że jest świetnym perkusistą. Poza tym jest liderem, który wyniósł zespół na niesamowite wyżyny. 

Metallica jest w trakcie swojej światowej trasy "M72 World Tour 2023-2024". Pierwszy koncert w jej ramach odbył się w kwietniu zeszłego roku. Fani w Polsce będą mogli zobaczyć zespół już na początku lipca na PGE Stadionie Narodowym. Formacja zagra dwa koncerty 5 oraz 7 lipca 2024.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory