Nowości od Guns N' Roses? McKagan ujawnia plany!

REKLAMA
Guns N' Roses to ikony hard rocka. W ciągu blisko 40-letniej kariery amerykański zespół sprzedał ponad 100 mln egzemplarzy swoich płyt i stworzył wiele niezapomnianych klasyków.
REKLAMA

Co prawda autorzy takich przebojów jak Sweet Child O’ Mine", "Paradise City" czy „November Rain" od wielu lat nie uraczyli fanów płytą z nowymi kompozycjami. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że niebawem może się to zmienić. 

REKLAMA

Zobacz także: Tak brzmi "Losing My Religion" po 30 latach. Kultowy zespół w komplecie!

Ostatnie lata legendarnej kapeli 

Ostatni album Guns N’ Roses, "Chinese Democracy", pochodzi sprzed 16 lat. Od tego czasu słynna formacja wypuściła tylko cztery niepublikowane wcześniej numery: „Absurd", „Hard Skool", Perhaps" i „The General". Z czego dwa ostatnie dopiero w zeszłym roku.  

Co więcej, rzeczone single to oszlifowane wersje demówek pochodzących jeszcze z sesji nagraniowych do „Chinese Democracy". Demówek, które dopracowano dopiero, kiedy po wielu latach (w 2016 r.) do grupy powrócili gitarzysta Slash i basista Duff McKagan. 

Kiedy nowa płyta Guns N’ Roses? 

Coraz więcej o możliwym powrocie płytowym Guns N’ Roses zaczęto mówić dwa lata temu. Potem nadzieję w serca fanów zaczęli wlewać sami członkowie kapeli, którzy mówili, że pracowali w studiu nad nowościami. 

REKLAMA
Axl jest w szczytowej formie, Slash też. Nasza trójka ma się bardzo dobrze. Jeżeli wszystko dobrze się ułoży, to myślę, że stworzymy nasz najlepszy album – zapewniał jakiś czas temu McKagan w rozmowie z "Teraz Rock". 

Zobacz także: Slash o zespole, który go kształtował. "Jego muzyka jest ponadczasowa"

Z kolei Slash na łamach "Daily Star" oznajmi, że "pracuje z Guns N’ Roses nad tym, by nagrać nową płytę". Potem jednak zasugerował, że najpierw formacja może wypuścić kilka niezwiązanych z tym wydawnictwem numerów. 

Jest parę utworów, które dopracowaliśmy i nagraliśmy w trakcie lockdownu. Czekają na wydanie. Są bardzo dobre. Będziemy wydawali je po jednym lub dwa. Nie pamiętam, ile ich dokładnie mamy. 

Teraz na temat nowości od zespołu wypowiedział się ponownie McKagan. W rozmowie z „Trunk Nation" wskazał, że Guns N’ Roses "ma nowy materiał". Zastrzegł przy tym jednak: 

Nie wiem, jak zamierzamy go wydać. Zastanawiamy się nad tym. Czy wydać płytę? Czy dalej wydawać single? Na ten moment nie znam na to pytanie odpowiedzi. 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory