Coldplay zapowiada nowy album. Płytę wyprodukują ze śmieci

REKLAMA
Coldplay zapowiedzieli premierę swojego dziesiątego krążka w karierze. Nadchodzący album będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na wydawniczy jubileusz. "Moon Music" będzie jedyny w swoim rodzaju z jeszcze jednego powodu.
REKLAMA

Brytyjska grupa Coldplay ogłosiła właśnie premierę swojego nowego, dziesiątego już albumu studyjnego w karierze. Wydawnictwo zatytułowane "Moon Music" ujrzy światło dzienne już 4 października tego roku. Co ciekawe, nadchodząca płyta będzie wyprodukowana z plastiku pochodzącego z recyklingu.

REKLAMA

Zobacz także: Tom Morello o swoich idolach z legendarnej kapeli. "Miałem szczęście"

Colplay wytłacza płyty z odpadków

Chodzi m.in. o wydanie winylowe "Moon Music" w formacie 140g EcoRecord rPET LP, którego każda z płyt będzie zawierała materiał pochodzący z 9 przetworzonych butelek plastikowych typu PET. Szacuje się, że dzięki temu nie wytworzy się ok. 25 ton metrycznych nowego plastiku. Ponadto zapewni redukcję emisji CO2 o 85 proc. w porównaniu do klasycznego winyla. 

Natomiast produkcja wersji CD najnowszej płyty Coldplay również wykorzysta plastik odzyskany z odpadów pokonsumenckich. Ich płyta kompaktowa EcoCD będzie wykonana w 90 proc. z recyklingowanego poliwęglanu. Zredukuje także emisję CO2 o 78 proc. oraz zatrzyma produkcję dodatkowych 5 ton metrycznych plastiku.

REKLAMA

Zobacz także: Tak brzmi "Losing My Religion" po 30 latach. Kultowy zespół w komplecie!

Pierwsza seria "Moon Music" będzie limitowana i wyprodukowana w wyższej specyfikacji niż kolejne nakłady. Wszystkie płyty pochodzące z pierwszej edycji będą numerowane. 

Coldplay, aby stworzyć nowe, ekologiczne wersje dobrze znanych nośników weszli we współpracę z The Ocean Cleanup. Owocem ich prac było zaprojektowanie Notebook Edition EcoRecord rPET LP, do którego wyprodukowania wykorzystano 70 proc. plastiku rzecznego wyłowionego przez organizację z wód w Gwatemali.

Zagrali nowy utwór w Budapeszcie 

Płyta pochodząca z odzysku to nie jedyne proekologiczne działania zespołu. Coldplay zadbali również o to, aby podczas swojej trwającej trasy koncertowej ograniczyć swój ślad węglowy. Dzięki odpowiednim działaniom grupa może się pochwalić wynikiem o 59 proc. mniejszym niż podczas ich poprzedniego tournée. 

REKLAMA

Zobacz także: Nowości od Guns N' Roses? McKagan ujawnia plany!

"Moon Music" będzie następcą albumu "Music Of The Spheres", który był nominowany do Grammy.  Zespół zdążył już zaprezentować pierwszy singiel pochodzący z najnowszego albumu. Colplay 16 czerwca wystąpili w Budapeszcie, gdzie po raz pierwszy na żywo wykonali piosenkę "Feels Like I'm Falling In Love".

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory