Slash nie mógł dłużej milczeć! "Są bardzo dobre"

REKLAMA
Fani Guns N' Roses muszą wykazywać się dużą cierpliwością. Choć Slash i Duff McKagan powrócili do zespołu w 2016 r., to do dziś miłośnicy twórczości grupy nie doczekali się nowej płyty od "żelaznego składu". Na szczęście albumowe plany słynnej kapeli coraz bardziej się krystalizują.
REKLAMA

Amerykański zespół Guns N' Roses wszedł z przytupem do branży muzycznej w 1985 r. Przez lata wyrobił sobie renomę legend hard rocka z takimi ponadczasowymi szlagierami jak "Sweet Child O’ Mine", "Paradise City", "Don’t Cry" czy „November Rain". Niestety ostatnie 16 lat oznaczało dla fanów formacji posuchę płytową.

REKLAMA

Zobacz także: Artur Rojek wróci do Myslovitz? Muzyk nie pozostawił wątpliwości

Zbliża się nowa płyta Guns N' Roses? 

Kultowy skład Guns N’ Roses, który święcił największe triumfy na listach przebojów, składał się z wokalisty Axla Rose’a, gitarzysty prowadzącego Slasha, gitarzysty rytmicznego Izzy’ego Stradlina, basisty Duffa McKagana i perkusisty Stevena Adlera. 

Stradlin i Adler od lat nie grają już z kapelą. Jednak Slash i McKagan w 2016 r. ponownie znaleźli wspólny język z Rosem i po dekadzie przerwy wrócili do formacji. W reaktywowanym "żelaznym składzie" grupa często koncertuje, jednak nie wydała żadnej nowej płyty. 

Dyskografię Gunsów zamyka "Chinese Democracy" z 2008 r. Przez ostatnie 16 lat na rynek trafiły tylko cztery niesłyszane wcześniej single: „Absurd" i „Hard Skool" w 2021 r. oraz Perhaps" i „The General" w 2023 r.  

REKLAMA

Numery te zrodziły się z demówek pochodzących jeszcze z nagrań do „Chinese Democracy", ale zostały dopracowane dopiero ze Slashem i McKaganem w składzie.

Zobacz także: Coldplay zapowiada nowy album. Płytę wyprodukują ze śmieci

Slash i McKagan o planach legendarnej formacji 

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy coraz głośniej zaczęto mówić o możliwej nowej płycie Guns N’ Roses. Na łamach "Teraz Rock" McKagan stwierdził, że "wszyscy są w szczytowej formie" i "jeżeli wszystko dobrze się ułoży, to stworzą swój najlepszy album". 

Niedawno basista zdradził „Trunk Nation", że "nowy materiał jest", ale "nie zna odpowiedzi na pytanie", czy zostanie on wydany tylko w formie singli, EP-ki, czy może longplay’a. 

REKLAMA
Jest parę utworów, które dopracowaliśmy i nagraliśmy w trakcie lockdownu. Czekają na wydanie. Są bardzo dobre. Będziemy wydawali je po jednym lub dwa. Nie pamiętam, ile ich dokładnie mamy – oznajmił z kolei Slash w rozmowie z "Daily Star". 

Dodał jednak, że pomimo tego, i tak "pracuje z Guns N’ Roses nad tym, by nagrać nową płytę". W podobnym tonie wypowiedział się teraz, pytany przez Loudwire Nights. 

Rok 2025 będzie należał wyłącznie do Guns N' Roses – zapewnił w wywiadzie wirtuoz gitary. 

Slash sprecyzował przy tym, że na razie zajmuje się swoimi innymi projektami. Obecnie promuje swój solowy album, "Orgy of the Damned". W lipcu ruszy w trasę SERPENT, a potem "wejdzie do studia z Conspirators i Mylesem Kennedym".

Zobacz także: Nowości od Guns N' Roses? McKagan ujawnia plany!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory