Metallica nagra kolejną część "The Unforgiven"? James Hetfield zabrał głos

REKLAMA
Metallica ma w swoim repertuarze wiele kultowych piosenek. Do jednych z nich bez wątpienia należy cykl "The Unforgiven". Do tej pory zespół nagrał trzy część. Fani są jednak głodni kolejnej. Czy istnieje szansa, że się doczekają? James Hetfield zabrał głos w tej sprawie.
REKLAMA

Metallica to absolutna legenda cięższego brzmienia. Wydali mnóstwo utworów, które od dekad stanowią wzór dla kolejnych pokoleń twórców. Grupa doczekała się wiernych fanów na całym świecie. Niemal wszyscy, jak jeden mąż, liczą na to, że muzycy w końcu wydadzą czwartą część cyklu "The Unforgiven".

REKLAMA

"The Unforgiven" w sercach fanów

W 1991 roku ukazała się płyta zatytułowana po prostu "Metallica", znana też jako "The Black Album". Znalazł się na niej utwór "The Unforgiven". Do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych i najbardziej cenionych piosenek formacji.

Następnie, w 1997 roku, kompozycja doczekała się kontynuacji. Na albumie "Reload" pojawiło się "The Unforgiven II". Natomiast w 2008 roku fani mogli usłyszeć trzecią część, która znalazła się na płycie "Death Magnetic". Tym samym cykl stał się trylogią. Fani nie chcą jednak, by Metallica poprzestała na tym.

Zobacz także: Aquaman gra Metallikę! Jason Momoa szaleje na basie

Metallica nagra nową część słynnego "The Unforgiven"?

W trakcie podcastu "The Metallica Report" jeden z fanów zapytał, czy zespół planuje stworzenie następnej części "The Unforgiven". James Hetflield udzielił odpowiedzi, która może wlać nadzieje w serca fanów legendarnej grupy.

REKLAMA
Jeszcze nie umarłem, a więc to jeszcze nie koniec. Nie wiem, czy nagramy „The Unforgiven XII" czy nie. „The Unforgiven III" opowiada o przebaczaniu samemu sobie, a tego nie potrafiłem wcześniej, szczególnie przy jedynce. Dwójka była łącznikiem. A „The Unforgiven III" jest o tym: jak mogę tobie wybaczyć, skoro nie potrafię wybaczyć sobie? To swego rodzaju podsumowanie. Ale mogą być kolejne części. Nie wiem – powiedział.

Los kolejnej części kultowego cyklu nie jest jeszcze przesądzony. Na razie Metallica jest w trasie promującej "72 Seasons". W każdym z odwiedzanych miast zespół gra dwa koncerty, które różnią się setlistą. Formacja odwiedzi także Polskę. 5 i 7 lipca zagrają w Warszawie.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory