Lenny Kravitz niepochlebnie o młodych gitarzystach. "Tylko to ma dla nich znaczenie"

REKLAMA
Lenny Kravitz przez 35 lat kariery wielokrotnie czarował swoją grą na gitarze. Czego według amerykańskiego gwiazdora brakuje większości obecnie aspirujących gitarzystów?
REKLAMA

60-letni Lenny Kravitz jest prawdziwą legendą rocka. To także człowiek-orkiestra: pisze teksty, komponuje, produkuje. Ponadto gra na wielu instrumentach, choć zasłynął przede wszystkim jako świetny i niezwykle charyzmatyczny gitarzysta oraz wokalista. 

REKLAMA

Lenny Kravitz szczerze o współczesnych gitarzystach 

Lenny Kravitz debiutował na rynku wydawniczym w 1989 r. Posiada ogromne doświadczenie. Widział już wiele i słyszał wiele.  

Jakie przemyślenia autor przebojów „Fly Away", „American Woman" i „Stillness of Heart" ma na temat młodych gitarzystów? Szczególnie tych aspirujących, którzy pokazują swoje umiejętności w sieci? 

Zobacz także: Koncerty Metalliki w Warszawie. To trzeba wiedzieć [HARMONOGRAM, GODZINY]

Na Instagramie jest ten trend wśród muzyków, dla których znaczenie ma jedynie szybkość grania [...]. James Brown mawiał: „mówić głośno o niczym". Tak więc możesz zagrać milion nut, ale w ogóle nie mieć żadnego poczucia feelingu, rytmu czy dynamiki. Tymczasem B.B. King potrafił jedną struną, jednym dźwiękiem, jednym palcem przewrócić piep***** górę... Według mnie obecnie muzycy powinni więcej myśleć o feelingu, dynamice i emocjach – ocenił w rozmowie z magazynem „Guitarist". 

Amerykański artysta dodał, że często: "mniej znaczy więcej". Zaznaczył też, że to, co dla wielu laików wydaje się proste, często takie nie jest. Jak tłumaczył: 

REKLAMA
Ci goście, którzy potrafią zagrać milion nut, w 99 procentach przypadków nie potrafią zrobić rzeczy uważanych za „proste", ponieważ one w rzeczywistości proste nie są. 

Legendarny muzyk w Polsce 

W maju br. Lenny Kravitz zaprezentował światu dwunasty w swoim dorobku i pierwszy od sześciu lat album studyjny pt. „Blue Electric Light". Za wszystko na krążku odpowiadał sam. Tylko w paru sytuacjach pomógł mu jego wierny współpracownik, Craig Ross. 

Swój nowy materiał i starsze przeboje Lenny Kravitz promuje obecnie podczas europejskiej trasy koncertowej. W jej ramach gwiazdor przyjedzie także do Polski. Już 21 lipca br. zagra w krakowskiej TAURON Arenie w Krakowie, zaś 23 lipca – w łódzkiej Atlas Arenie. 

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory