Zła wiadomość dla fanów Queens of the Stone Age. Zespół odwołuje koncerty

REKLAMA
Queens of the Stone Age są właśnie w trakcie trasy koncertowej, promującej wydany w ubiegłym roku krążek "In Times New Roman...". W jej ramach zespół miał odwiedzić wiele europejskich miast, w tym czeską Ostravę. Jednak grupa odwołała najbliższe występy. Powodem jest pilna operacja lidera formacji.
REKLAMA

Queens of the Stone Age w 2023 roku wydali swój ósmy album studyjny zatytułowany "In Times New Roman...". Zespół na ten rok miał zaplanowaną trasę koncertową, promującą płytę, obejmującą koncerty w Ameryce Północnej oraz Europie. Muzycy QOTSA zdążyli jeszcze zagrać 6 lipca we Włoszech.

REKLAMA

Zobacz także: AC/DC nagrało z nim największe hity. Początkowo był tylko szoferem zespołu

Queens of the Stone Age odwołują koncerty 

Natomiast kilka dni później, a dokładnie we wtorek 9 lipca, formacja wydała już oficjalne oświadczenie na swoim instagramowym koncie. Z jego treści wynika, że Queen of the Stone Age nie pojawią się m.in. na festiwalu Colours of Ostrava, który odbędzie się w dniach 17-21 lipca. Grupa nie wystąpi także na kilku innych planowanych w najbliższym czasie wydarzeniach.  

Decyzja podyktowana jest względami zdrowotnymi lidera grupy Josha Homme. Artysta w trybie pilnym musi powrócić do Stanów Zjednoczonych, aby poddać się operacji. Nie podano jednak więcej szczegółów.  

QOTSA z przykrością informuje, że Josh Homme musi natychmiast wrócić do Stanów Zjednoczonych na pilną operację. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby przetrwać i zagrać dla was, ale dalsze koncertowanie jest niemożliwe — brzmi fragment oświadczenia. 

Problemy zdrowotne lidera grupy 

Wiadomo, że wokalista Queens of the Stone Age od jakiegoś czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi. W wywiadzie dla magazynu "Revolver" w kwietniu ubiegłego roku muzyk wyznał, że w 2022 roku zdiagnozowano u niego nowotwór. Josh Homme nie podał jednak szczegółów. Przeszedł wówczas operację usunięcia guza oraz kolejne miesiące spędził na leczeniu.  

REKLAMA

Queens of the Stone Age odwołali wszystkie swoje koncerty zaplanowane na lipiec, w tym występ na festiwalu Colours of Ostrava. Lecz na tę imprezę organizatorzy znaleźli już zastępstwo. Zamiast QOTSA ma wystąpić Tom Morello, były gitarzysta Rage Against the Machine, który od wielu lat działa solowo.  

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory