Lektura obowiązkowa: Spisek - Tom Philips i Johnn Elledge

REKLAMA
W poniedziałek 13 marca fragmenty książki do posłuchania w Rock Radiu.
REKLAMA

8 marca ukazała się książka Toma Phillipsa i Jonna Elledge'a o intrygującym tytule: Spisek czyli kto nam wszczepia czipy i inne popie***one teorie. 

REKLAMA

W czasach fake newsów mnożących się na potęgę to idealna lektura, która pokazuje jak łatwo może wpaść w ich pułapkę, Do jakich tragedii potrafią doprowadzić pokazuje choćby historia ataku na Kapitol.

Jak nie dać się wciągnąć w teorie spiskowe? Czy w ogóle jest to możliwe?

Posłuchajcie fragmentów książki w Rock Radiu i sięgnijcie po Lekturę Obowiązkową:)

Tom Phillips

REKLAMA

Dziennikarz i komik mieszkający w Londynie. Wydawca serwisu Full Fact, należącego do wiodącej brytyjskiej niezależnej organizacji zajmującej się sprawdzaniem autentyczności informacji zamieszczanych w internecie. Był dyrektorem wydawniczym brytyjskiej wersji serwisu BuzzFeed. Należał do grupy komediowej, pracował w telewizji i w Parlamencie, a nawet założył gazetę. Studiował archeologię i antropologię, a także historię i filozofię nauki w Cambridge.

Pierwsza książka Toma, LUDZIE. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko, ukazała się w 2018 roku i została przetłumaczona na 30 języków. Druga, PRAWDA. Krótka historia wciskania kitu, bawi i uczy czytelników już w 20 krajach.

Jonn Elledge

Regularny współpracownik czasopism „Big Issue" i „New Statesman", pisuje także do „Guardiana" oraz „Wired". Autor cotygodniowego „Newslettera o (prawie) wszystkim". Wcześniej pracował jako zastępca redaktora naczelnego tygodnika „New Statesman", a do jego osiągnięć na tym stanowisku należy powołanie do życia i redagowanie strony internetowej CityMetric poświęconej urbanistyce , prowadzenie podcastu Skylines oraz napisanie wielu zaangażowanych i pełnych oburzenia felietonów na temat kryzysu mieszkaniowego.

REKLAMA

Elledge mieszka na londyńskim East Endzie

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory