Niezły Gość w Rock Radiu: Przemysław Piotrowski

REKLAMA
Autor serii bestsellerowych kryminałów o komisarzu Igorze Brudnym opowiadał o swoich doświadczeniach z pracy jako dziennikarz oraz rzecznik prasowy klubu sportowego. Zdradził też szczegóły nowego cyklu, nad którym obecnie pracuje, a także powstającej książki o kolumbijskim seryjnym mordercy, Luisie Garavito.
REKLAMA

"Byłem na kilku sekcjach zwłok. Poznałem bardzo fajnego patomorfologa, który zawsze służy mi pomocą. Jesteśmy tak umówieni, że czasem mówię mu: 'Słuchaj, potrzebowałbym takie zwłoki, które leżały dłużej w wodzie'. Jeżeli on takie akurat ma, to wtedy przychodzę do niego na sekcję."

REKLAMA

"[O książce "Bagno"] Zwykle w kryminałach jest jakiś morderca, który zabija sąsiadkę, prostytutkę, przyjaciela, blondynów, czarnych... Natomiast jeszcze nigdy nie natknąłem się na kryminał, w którym ofiarą padają prominentni politycy. A problem z politykami jest taki, że zawsze jest jeden minister sprawiedliwości, jeden minister edukacji... I cokolwiek by nie zrobić, to ludzie zawsze będą mieć jakieś skojarzenia."

"Okładka książki "Piętno" nie jest typową okładką kryminału. Pasuje bardziej do horroru. Horrory obecnie nie sprzedają się najlepiej, więc wydawca miał wątpliwości, czy to dobry pomysł. Ale pomysł ostatecznie chwycił. Mało tego, wydaje mi się, że nawet zapoczątkowaliśmy pewien trend. Bo coraz częściej na okładkach kryminałów pojawiają się przerażające twarze, w różnych konfiguracjach."

Posłuchaj całej rozmowy:

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory