Niezły Gość w Rock Radiu: Alicja Sinicka

REKLAMA
Pisarka okrzyknięta królową polskiego domestic noir. Autorka bestsellerowych thrillerów psychologicznych i romansów, w tym serii "Oczy wilka", a także głośnej "Stażystki".
REKLAMA

Alicja Sinicka opowiedziała m.in. o trudności w opisywaniu scen erotycznych, o psychopatach pracujących w korporacjach, a także o narkolepsji i sponsoringu - których motywy pojawiają się w jej książkach.

REKLAMA

"Pisząc thriller zaczynam od oprawcy i ofiary. Na początku oboje są daleko od siebie. Tworzę między nimi korytarz i w miarę budowania fabuły, wypełniam ten korytarz, zbliżając do siebie ofiarę i oprawcę."

"W moich książkach wolę dawać siłę kobietom, które są słabe i zmagają się z przytłaczającymi je problemami. Czytelniczkom, które są w jakiś sposób zniewolone emocjonalnie, trudniej się utożsamić z silnymi jednostkami. Dlatego wolę pokazywać kobiecą siłę w sposób nieoczywisty."

"Piszę nową książkę. To będzie thriller psychologiczny z motywem florystyki. Kwiaty będą też symbolizowały toksyczne relacje międzyludzkie. Książka powinna ukazać się na początku przyszłego roku."

Posłuchaj całej rozmowy:

REKLAMA
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory