Niezły Gość Rock Radia: Paweł Goźliński

REKLAMA
Dziennikarz, pisarz, redaktor naczelny Wydawnictwa Agora. Nakładem Wydawnictwa Agora w listopadzie ukazała się autobiografia Bono pt. "Surrender. 40 piosenek, jedna opowieść".
REKLAMA

Lider U2 opisuje w niej m.in. swoje dzieciństwo, związek ze swoją żoną oraz historię powstania jednego z najpopularniejszych irlandzkich zespołów rockowych.

REKLAMA

W programie "Niezły Gość" Paweł Goźliński opowiadał o nieznanych faktach z życia Bono i historii U2, ujawnionych po raz pierwszy właśnie w książce "Surrender".

Redaktor naczelny Wydawnictwa Agora mówił też o nietypowym koncercie, jaki lider U2 dał w Glasgow w ramach promocji swojej biografii.

"W książce 'Surrender' Bono ujawnia szczegóły operacji serca, jaką przeszedł w 2016 roku. Jak sam pisze, jego serce było nietypowo zbudowane, bo miało tylko dwie zastawki, zamiast trzech. Przeprowadzający tę operację lekarze stwierdzili przy okazji, że wokalista ma płuca o imponującej objętości. I być może stąd biora się jego możliwości wokalne."

"W swojej biografii Bono otwarcie przyznaje, że niespodziewana premiera płyty U2 'Songs of Innocence' na platformie iTunes w 2014 roku była błędem. Wokalista dodaje, że automatyczne wgranie tego albumu na telefony wszystkich użytkowników iTunes było naruszeniem ich prywatności. I właśnie to jest w tej książce fantastyczne. 'Surrender' to książka pisana z perspektywy gościa, który wiele się w życiu nauczył, ale też jeszcze wiele musi się nauczyć."

REKLAMA

"Gdy Bono ma 14 lat, umiera jego matka - Iris. 14-letni Paul zostaje w domu ze starszym bratem i ojcem, który nie radzi sobie z wychowaniem dwóch dorastających synów. W Hewsonów regularnie dochodzi do rękoczynów. Bono jest w pewnym momencie zmuszony do znalezienia sobie nowego domu - w postaci zespołu U2."

Posłuchaj całej rozmowy:

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory