Niezły Gość w Rock Radiu: Jakub Ćwiek

REKLAMA
Pisarz, publicysta i stand-uper. Autor bestsellerowego cyklu opowiadań "Kłamca", a także serii "Chłopcy", "Dreszcz" oraz "Grimm City".
REKLAMA

Jakub Ćwiek opowiadał m.in. o najtańszych zagrywkach, jakie stosują pisarze podczas konstruowania fabuły. Wyjaśniał też, dlaczego pisanie fantastyki jest jak żonglowanie czterema piłeczkami. A także która z polskich stand-uperek jest pierwowzorem postaci w jego książce "Panie czarowne".

REKLAMA

"W przyszłym roku mija 18 lat od ukazania się mojej debiutanckiej książki. Planuję wydać finałowy tom cyklu "Kłamca". Od jakiegoś czasu pracuję też nad trzecim tomem cyklu "Dreszcz", który również w jakimś stopniu domknie tę serię. Pojawi się także drugi tom kryminalnego cyklu "Drelich"."

"W audioserialu 'Skowyt', który napisałem wraz z Wojciechem Chmielarzem, pojawia się motyw piosenki zespołu Big Day 'W dzień gorącego lata'. Mam ogromną frajdę, kiedy ludzie piszą do mnie, że udało nam się 'zniszczyć im' tę piosenkę."

"Płeć autora najłatwiej rozpoznać po stylu pisania scen erotycznych. Dlatego, że w ogóle nie próbujemy zrozumieć nawzajem swojej wrażliwości, nawet jeżeli zmieniamy perspektywę w ramach książki. Dlatego [pisząc książkę "Panie czarowne"] rozmawiałem z wieloma kobietami na temat właściwie każdego aspektu, w którym pojawiają się moje bohaterki."

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory