Niezły Gość w Rock Radiu: Igor Brejdygant

REKLAMA
Scenarzysta filmów i seriali ("Szadź", "Palimpsest", "Prosta historia o morderstwie"), autor powieści kryminalnych, reżyser.
REKLAMA

Igor Brejdygant opowiadał m.in. dlaczego pisanie scenariusza jest sztuką pohamowywania się, dlaczego pracował tylko przy pierwszych sezonach seriali "Szadź" oraz "Ultraviolet" i jak wyglądają jego spotkania z policjantami drogówki.

REKLAMA

[O wydanej w październiku książce "Sieroty"] Rodzeństwo traci rodziców w wyniku morderstwa. Policja nie złapała zabójców, a osierocone dzieci trafiają do domu dziecka. Po dziesięciu latach brat i siostra postanawiają rozwiązać zagadkę tej tragedii.

[O serialu "Matka", do którego napisał scenariusz] "Matkę" i "Sieroty" napisałem mniej więcej w tym samym czasie. "Matka" - dla odmiany - opowiada historię kobiety, która straciła dziecko. Jest to kryminał, ale z bardzo rozbudowanymi wątkami obyczajowymi i psychologicznymi."

"Nie widziałem drugiego ani trzeciego sezonu 'Szadzi'. To dlatego, że planuję napisać drugą część książkowej wersji tej historii. Nie chcę w żaden sposób sugerować się serialem. Ale nie wykluczam, że mogą pojawić się zbieżności pomiędzy książką a serialem. To dlatego, że pisanie jest w pewnym sensie matematyką. Pewne rozwiązania fabularne logicznie z siebie wynikają."

Posłuchaj całej rozmowy:

REKLAMA
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory