Niezły Gość w Rock Radiu: Czesław Mozil

Wokalista, muzyk i jeden z najpopularniejszych Czesławów w kraju.

Czesław Mozil wydał w grudniu płytę "Inwazja Nerdów vol. 1", nagraną razem z projektem Grajkowie Przyszłości. W nagraniach wzięło udział ponad 600 dzieciaków ze szkół i ognisk muzycznych z całej Polski. Na krążku znajdziemy 14 piosenek dla najmłodszych słuchaczy. Do każdego z utworów powstał też teledysk.

Czesław Mozil opowiedział o kulisach powstania "Inwazji Nerdów", ale również zdradził szczegóły zbliżającej się trasy koncertowej. Opowiedział też o planach nagrania "dorosłej" płyty.

"Sam jestem po szkole muzycznej. Zależało mi na tym, żeby pokazać, że w każdym mieście mamy zdolną, muzykalną młodzież. Podziwiamy "dorosłe" orkiestry, ale zapominamy o tym, że ich członkowie zaczynali właśnie jako dzieci - grając w szkołach i ogniskach muzycznych."

"Kilka lat temu wrzuciłem do internetu zdjęcie, jak jem zupę pomidorową na jakiejś stacji benzynowej. Ktoś napisał mi komentarz "***** bym cię siekierą". Rozesłałem print screen tego komentarza i rozesłałem go po rodzinie i znajomych tego gościa. Tydzień później ten facet zadzwonił do mnie z przeprosinami. Tłumaczył się, że 'miał trudną jesień'."

"Cały czas planuję nagrać kolejną 'dorosłą' płytę. Mam już roboczy tytuł: 'Proste Piosenki na Akordeon, Które i Tak Nic Nie Wniosą w Twoje Życie". Zgodnie z tytułem, chciałbym na niej wrócić do grania na swoim instrumencie."

Posłuchaj całej rozmowy:

Posłuchaj również:

Niezły Gość w Rock Radiu: Iza Kuna

Niezły Gość w Rock Radiu: Magdalena Schejbal

Niezły Gość w Rock Radiu: Rafał Rutkowski

SŁUCHAJ ROCK RADIA