Niezły gość w Rock Radiu: Dawid Gral

REKLAMA
Pokolenie Ikea w kinach od 3 marca! Dawid Gral, reżyser w rozmowie z Kubą Kaletą twierdzi, że jest przygotowany na najgorszy scenariusz w odbiorze filmu przez publiczność.
REKLAMA

Reżyser filmu "Pokolenie Ikea" - czyli adaptacji bestsellerowej książki Piotra C., z Bartoszem Gelnerem i Michaliną Olszańską w rolach głównych.

REKLAMA

Dawid Gral opowiedział o tym, dlaczego na swój pełnometrażowy debiut wybrał właśnie adaptację kontrowersyjnej książki. Zdradził też, jak wyglądał dobór obsady do "Pokolenia Ikea", a także czy jest gotowy na hejt.

Książka 'Pokolenie Ikea' ma dość szowinistyczny wydźwięk. Natomiast film ma wydźwięk feministyczny. W tym filmie to kobiety decydują, z kim idą do łóżka, z kim idą na kawę, a z kim nie umówią się w ogóle. Tak naprawdę to one rozdają karty. I to jest największa zmiana, jaka zaszła w społeczeństwie od czasu premiery książki.

Przed premierą zrobiliśmy anonimowe testy filmu na czterdziestu przypadkowych osobach. 100% z nich poleciłoby ten film innym. Nie było oceny poniżej 6/10. Najczęściej przyznawano ocenę 8/10. 86% uczestników stwierdziło, że obejrzałoby ten film ponownie.

Chciałbym, żeby mój kolejny film również był adaptacją książki. Jeśli dana książka zdobyła uznanie czytelników, to oznacza, że przeszła pierwszą próbę weryfikacji i ludzie będą chcieli zobaczyć ją również na ekranie. A ja nie chcę robić filmów do szuflady albo bazować na dotacjach. Chcę, żeby moje filmy na siebie zarabiały.

REKLAMA

Posłuchaj całej rozmowy:

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory