Niezły Gość w Rock Radiu: Budka Suflera

REKLAMA
Basista, Mietek Jurecki i wokalista, Jacek Kawalec, legendarnego zespołu opowiadają o najnowszej płycie "Skaza".
REKLAMA

Album "Skaza" ukazał się w lutym w wersji fizycznej (na kompakcie, winylu oraz na kasecie magnetofonowej). To siedemnasta płyta w dorobku Budki Suflera i druga płyta z premierowymi kompozycjami autorstwa Romualda Lipko, wydana po śmierci tego muzyka.

REKLAMA

Na "Skazie" usłyszymy troje wokalistów: Irenę Michalską, Jacka Kawalca oraz Roberta Żarczyńskiego.

Muzycy Budki Suflera odnieśli się do krytycznych recenzji "Skazy", zdradzili plany koncertowe, a także ujawnili jaki muzyczny "spadek" pozostawił po sobie Romuald Lipko.

"Romek [Lipko] zostawił nam fragmenty linii melodycznych, "wyplumkanych" na rozstrojonym pianinku. My z tych fragmentów składaliśmy wstępne szkice piosenek i dopiero wtedy rozpoczynaliśmy prace nad danym utworem na próbach."

"Piosenkę "Wontpliwości" rozpoczyna riff wyraźnie nawiązujący do piosenki "Sweet home Alabama" Lynyrd Skynyrd. To odzwierciedlenie naszych inspiracji muzycznych."

REKLAMA

"[Mietek Jurecki o zmianach wokalistów] Po Krzyśku Cugowskim wokalistą został Romek Czystaw. Gdyby w tamtych czasach był internet, to Romek pewnie by się powiesił. Podziwiam Jacka [Kawalca], że nie dał się tej fali hejtu. Ludzie chyba nie pamiętają, że w Budce [poza Krzysztofem Cugowskim] śpiewali Felicjan Andrzejczak, Urszula czy Izabela Trojanowska. I z każdym kolejnym wokalistą Budka stawała się nieco innym zespołem."

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory