Niezły Gość w Rock Radiu: Lombard

REKLAMA
Grzegorz Stróżniak (założyciel, wokalista i klawiszowiec) oraz Marta Cugier (wokalistka). Muzycy tej legendarnej kapeli opowiadają o pracach nad jubileuszowym wydawnictwem "40/40", koncertowych planach oraz kulisach konfliktu z byłą wokalistką Lombardu - Małgorzatą Ostrowską.
REKLAMA

Na wydawnictwo "Lombard 40/40" będą składały się cztery płyty z największymi przebojami tego zespołu - w nowych wersjach - a także z premierowymi piosenkami. Całość uzupełni artbook z grafikami autorstwa Arkadiusza Dzielawskiego, a także film dokumentalny poświęcony historii Lombardu.

REKLAMA

Wydawnictwo "Lombard 40/40" ma się ukazać we wrześniu.

Grzegorz Stróżniak: "Prace [nad wydawnictwem "Lombard 40/40"] są już bardzo zaawansowane. Partie instrumentów mamy zarejestrowane w 80-90%, a wokale - w 40%.

W naszych starszych utworach jest przeważnie od pięciu do dziesięciu barw klawiszowych. Odtworzenie tych brzmień jest dużym wyzwaniem. Przez te wszystkie lata zmieniało się moje instrumentarium. Niektórych instrumentów już nie mam."

Marta Cugier: "Dla przykładu, Grzegorz pół roku szukał syntezatora, na którym mógłby wiernie odtworzyć brzmienie piosenki 'Szklana pogoda'."

REKLAMA

Grzegorz Stróżniak: "Małgorzata Ostrowska opuściła zespół i zdecydowała się na rozpoczęcie kariery solowej praktycznie w trakcie trwania letniej trasy koncertowej z Lombardem."

Marta Cugier: "Mamy faksy, z których wynika, że z chwilą odejścia Małgorzaty Ostrowskiej, Lombard powinien zakończyć działalność. Kiedy okazało się, że Lombard gra dalej - zaczęła się nagonka. Dostawałam naprawdę obrzydliwe maile od fanów Małgorzaty Ostrowskiej. Na koncertach zdarzały się różne dziwne incydenty. W efekcie, musieliśmy się pożegnać z częścią zespołu. Muzycy po prostu nie wytrzymali psychicznie tego hejtu. Dochodziło do sytuacji, w których wyciekały nasze nagrania. Mój pierwszy singiel z Lombardem miał tytuł "Deja vu". W tym samym czasie Małgorzata Ostrowska wydała płytę, na której znalazła się piosenka z tekstem "fatalne deja vu". Nie wierzę, że to przypadek."

Posłuchaj całej rozmowy:

Posłuchaj również:

REKLAMA

Niezły Gość w Rock Radiu: Julia Kijowska

Niezły Gość w Rock Radiu: Arek Jakubik

Niezły Gość w Rock Radiu: Sławek Uniatowski

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory