Niezły Gość w Rock Radiu: Michał Czernecki

REKLAMA
Aktor znany m.in. z filmu "Wojna polsko-ruska" oraz seriali "Skazana" i "Ślepnąc od świateł". Teraz zobaczymy go na dużym ekranie w filmie "Skołowani".
REKLAMA

Michał gra w nim Maksa - kobieciarza i notorycznego kłamcę, który w imię skutecznego podrywu, nie cofnie się nawet przed... udawaniem osoby z niepełnosprawnością.

REKLAMA

Michał Czernecki opowiedział, jak wyglądała praca na planie z wózkiem inwalidzkim, jaka symbolika kryje się za fałszywie zaśpiewaną piosenką i jaki ma stosunek do lokowania produktów w filmach.

"'Skołowani' są polską adaptacją francusko-belgijskiego filmu 'Kręcisz mnie' z 2018 roku. Ale jednocześnie nasza wersja bardzo różni się od pierwowzoru. Baza scenariuszowa jest ta sama, ale u nas zupełnie inaczej porozkładane są akcenty: poważne, zabawne i wzruszające. Komediowość nie była naszym priorytetem. Wydaje mi się, że udało nam się uniknąć takich 'pustych' gagów, które mają służyć wyłącznie rechotowi w kinie."

[O głównym bohaterze filmu 'Skołowani'] "Dynamika, nadekspresja i nadobecność Maksa jest jedynie sposobem na przykrycie pustki, którą ma on w sobie. A jednocześnie Maks usilnie nie dopuszcza dobijającej się do niego prawdy o nim samym."

[O roli Krzysztofa Materny w filmie 'Skołowani'] "Nie było łatwo wysłuchać monologu jego postaci z kamienną twarzą. Krzysztof korzystał ze scenariusza tylko częściowo, a resztę kwestii improwizował. To był występ z najlepszych czasów programów 'MdM' czy 'Za chwilę dalszy ciąg programu'."

REKLAMA

Posłuchaj całej rozmowy:

Posłuchaj również:

Niezły Gość w Rock Radiu: Gabriela Muskała

Niezły Gość w Rock Radiu: Lombard

REKLAMA

Niezły Gość w Rock Radiu: Julia Kijowska

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory