Niezły Gość w Rock Radiu: Wojciech Zawioła

REKLAMA
Na swoim koncie m.in. biografie Roberta Lewandowskiego i Mariusza Czerkawskiego. W marcu ukazał się jego pierwszy kryminał pt. "Hotel".
REKLAMA

Wojciech Zawioła, dziennikarz sportowy i pisarz. W marcu ukazał się jego pierwszy kryminał pt. "Hotel".

REKLAMA

Do tytułowego hotelu, położonego w małej górskiej miejscowości, przyjeżdża zmęczony pracą i życiem dziennikarz telewizyjny. Ale zamiast upragnionego odpoczynku, znajduje ślady prowadzące do kryminalnej intrygi.

"Zaczynając pisanie 'Hotelu', nie zakładałem, że to będzie kryminał. To wyszło naturalnie. Miałem w głowię historię, która będzie trochę przerażająca, trochę tajemnicza. Ale, szczerze mówiąc, kiedy już skończyłem pisać, to pomyślałem 'O cholera, trochę przesadziłem'. Poszedłem bardziej w stronę thrillera niż zamierzałem."

"Jest trochę mnie w Mateuszu [głównym bohaterze, dziennikarzu telewizyjnym]. Bardzo często pisarze umieszczają w bohaterach swoje cechy charakteru. Ja też tego nie uniknąłem. Zresztą moje cechy charakteru można też znaleźć u Drwala [drugiego głównego bohatera]. Ale w Mateuszu tych cech jest więcej. Chociażby dlatego, że obaj jesteśmy dziennikarzami, jesteśmy w podobnym wieku. Wyglądam trochę inaczej niż Mateusz. Trochę inaczej wygląda też moje życie osobiste. A w moim życiu zawodowym faktycznie czasem są takie momenty, że czuję się znużony i przytłoczony tym, co dzieje się w mediach. W książce jest też parę moich spostrzeżeń, m.in. odnośnie życia towarzyskiego w mediach."

[O byciu lektorem własnego audiobooka] "[czytając 'Hotel' na głos] pomyślałem sobie 'Boże, za dużo seksu'. Po przeczytaniu którejś z kolei sceny erotycznej, oblałem się nawet lekkim rumieńcem. Pisząc, nie byłem świadomy, że tego seksu jest tak dużo."

REKLAMA

Koniecznie wysłuchajcie całej rozmowy:

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory