Niezły Gość w Rock Radiu: Piotr Kościelny

REKLAMA
Prywatny detektyw, a także autor thrillerów i kryminałów - w tym bestsellerowego cyklu o komisarzu Sikorze przyjął zaproszenie do rozmowy w Rock Radiu.
REKLAMA

Piotr Kościelny w audycji Niezły Gość w Rock Radiu przybliżył tajniki pracy prywatnego detektywa, ujawnił szczegóły dwóch powieści, które ukażą się jeszcze w tym roku, a także zdradził, dlaczego stara się nie czytać zbyt wielu książek.

REKLAMA

"Początkowo planowałem ujawnienie swojej twarzy, żeby móc spotykać się z czytelnikami, jeździć na targi książek. Ale bardzo cenię sobie prywatność. Obecnie mogę spokojnie pójść np. do sklepu, pozostając całkowicie anonimowym. I ciężko byłoby mi z tej anonimowości zrezygnować. Poza tym, twarz można pokazać tylko raz i nie da się tego cofnąć."

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Alek Rogoziński

"W sierpniu ukaże się czwarty tom cyklu o komisarzu Sikorze, pt. 'Nagonka'. Już na etapie poprawiania 'Sideł' [drugiego tomu cyklu o Sikorze] poszedłem za ciosem i napisałem najpierw 'Pokot' [trzeci tom], a następnie 'Nagonkę'. Teraz 'Nagonka' będzie przechodzić redakcję. I na czwartej części planowałem zakończyć cykl przygód komisarza Sikory. Chociaż przyznam, że kusi mnie, by napisać również część piątą."

[O książce "Szymek", która ukaże się jesienią] "To będzie powieść osadzona w latach '90. To są czasy mojej młodości. Byłem wtedy nastolatkiem, a na ulicach można było spotkać przedstawicieli różnych subkultur: punków, skinheadów, metalowców. To wszystko starałem się w tej powieści opisać. To może być zaskoczenie, zwłaszcza dla młodszych czytelników, którzy nie pamiętają tamtych czasów."

REKLAMA

Posłuchaj te rozmowy w całości:

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory