Niezły Gość w Rock Radiu: Marek Modzelewski

REKLAMA
Scenarzysta i dramaturg. Autor scenariuszy do filmu "Warsaw by night", serialu "Barwy szczęścia" oraz obu części komedii "Teściowie".
REKLAMA

Marek Modzelewski opowiadał m.in. dlaczego w obsadzie "Teściów 2" zabrakło Marcina Dorocińskiego i czy powstanie trzecia część tego cyklu. Mówił też o nowym serialu "Klara", do którego również stworzył scenariusz.

REKLAMA

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Przemysław Sadowski

"Staram się nie naśmiewać z żadnego z bohaterów. Bardzo ich lubię i patrzę na nich z czułością. Oni są oczywiście zabawni. Ale czasami są też wzruszający. Mam nadzieję, że to nie są karykatury, a ludzie z krwi i kości."

[O tym, czy "Teściowie 2" zainteresują zagraniczną publiczność] "Pierwsza część 'Teściów' otrzymała nagrodę publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. W tym filmie są prawdziwe postaci, prawdziwe dylematy, prawdziwe problemy. Myślę, że 'Teściowie' mogą być lepiej zrozumiani w krajach podobnych do Polski. Mam na myśli Włochy czy Hiszpanię, gdzie ślub, wesele, tradycja i religia są ważną częścią życia."

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Anna Kraszewska

REKLAMA

[O kondycji polskiego kina komediowego] "Polskie komedie okresu potransformacyjnego, delikatnie mówiąc, nas nie rozpieszczały. Mam wrażenie, że po 1989 roku komedia przesunęła się w kierunku skeczowości, szukania żartu - a nie patrzenia na bohaterów i całą historię z czułością i opowiadania jej serio. Komedię trzeba opowiadać i grać serio. Wtedy jest zabawna. Mam wrażenie, że w ostatnich latach komedia jest postrzegana jako kino drugiego sortu. Tymczasem jest to najtrudniejsza forma - zarówno w kinie, jak i w teatrze. Uważam, że całe środowisko filmowe jest trochę zakompleksione. To znaczy, kiedy robimy kino arthouse'owe, to jesteśmy wielkimi artystami. A kiedy robimy komedię, to jesteśmy chałturnikami."

Na rozmowę zaprasza Jakub Kaleta.

Koniecznie posłuchajcie całego podcastu:

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory