Niezły Gość w Rock Radiu: Max Czornyj

REKLAMA
Jeden z najbardziej poczytnych (i najpłodniejszych) pisarzy w Polsce. Autor bestsellerowych serii o Eryku Deryle i Honoriuszu Mondzie.
REKLAMA

25 października ukazała się najnowsza książka Maxa Czornyja - "Geneza zła".

REKLAMA

To dwunasty tom cyklu z komisarzem Deryłą w roli głównej.

Max Czornyj opowiada w Rock Radiu o odcinaniu kuponów od popularności Eryka Deryły, zdradza sprawdzony sposób na podbicie rynku wydawniczego, a także komentuje niedawną aferę związaną z promocją jego książki "Kat z Płaszowa".

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: WaluśKraksaKryzys

"Rozpoczynając pisanie, często nie jestem przygotowany na to, że to będzie kolejna część cyklu o Eryku Deryle czy Honoriuszu Mondzie. Wychodzi to siłą rzeczy, bo osobowości tych bohaterów są już wyklarowane i chcą przejąć tę fabułę, często wbrew zamysłowi autorskiemu. Moja metoda pisarska polega na tym, że daję się całkowicie prowadzić fabule i emocjom."

REKLAMA

"Czytelnicy kryminałów mają żądzę makabry, ohydy, zła, wynaturzonych morderstw. Gdy wydałem nieco lżejsze "Fatum" [jedenasty tom cyklu o komisarzu Deryle], zarzucano mi, że przedstawione tam zbrodnie są 'delikatne', jest za mało krwi i flaków."

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Karolina Pańczyk

[O Jakubie Ćwieku, który nagłośnił sprawę kontrowersyjnej promocji książki 'Kat z Płaszowa'] "To jest autor sprzedażowo całkowicie niszowy. Od kilku lat co jakiś czas rzuca kontrowersyjne czy wręcz chamskie hasła, aby zaistnieć w przestrzeni publicznej.

Na rozmowę zaprasza Jakub Kaleta.

REKLAMA

Koniecznie posłuchajcie całego podcastu:

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory