Niezły Gość w Rock Radiu: Anna Górna

REKLAMA
Autorka kryminałów i thrillerów, miłośniczka rocka. Pochodzi z Częstochowy, ale od dziesięciu lat mieszka w Szwajcarii. Podbiła serca czytelników dwuczęściowym cyklem o Piotrze Sauerze.
REKLAMA

8 listopada ukazała się jej najnowsza książka - thriller "Głośniej". Poznajemy w niej losy legendarnego zespołu rockowego Dirty Birds, którego basista umiera w tajemniczych okolicznościach po koncercie we Włoszech.

REKLAMA

Anna Górna opowiadała o słynnych kapelach, a także o głośnych sprawach kryminalnych, którymi inspirowała się podczas pisania powieści "Głośniej". Tłumaczyła też, czym rynek wydawniczy w Szwajcarii różni się od tego w Polsce. Zapowiedziała także, że planuje kontynuację serii o Piotrze Sauerze.

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Arkadiusz Jakubik

"Gdy wpadłam na pomysł napisania 'Głośniej', miałam poczucie, że nikt wcześniej nie napisał takiego rockowego thrillera. Bałam się, że ktoś sprzątnie mi ten pomysł sprzed nosa. Mam wrażenie, że w literaturze gatunkowej wszystko już było. Niemal w każdej książce mamy śledczego z trudną przeszłością, który popija albo popala. Z kolei w przypadku 'Głośniej' byłam przekonana, że ta historia jest po prostu świeża."

"Pisząc o zespole Dirty Birds, myślałam przede wszystkich o Red Hot Chili Peppers i Foo Fighters. Zwłaszcza o RHCP, bo - tak jak w przypadku Dirty Birds - jest tam dwóch muzyków, o których można traktować jako frontmanów. To wokalista Anthony Kiedis i basista Flea. I dynamika pomiędzy nimi jest istotnym elementem fabuły."

REKLAMA

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Artur Barciś

"Okładki książek wydawanych w Szwajcarii są dużo bardziej stonowane, w porównaniu do tych wydawanych w Polsce. Przypominają trochę okładki książek wydawanych u nas w latach '90."

Na rozmowę zaprasza Jakub Kaleta.

Koniecznie przesłuchajcie całego podcastu:

REKLAMA
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory