Niezły Gość w Rock Radiu: Katarzyna Wolwowicz

REKLAMA
Autorka kryminałów i thrillerów, w tym cyklu o komisarz Oldze Balickiej. 25 października ukazała się jej najnowsza powieść pt. "Wykluczona". Opowiada ona historię zagadkowej śmierci młodej dziewczyny wychowanej w sekcie Dzieci Dnia Apokalipsy. "Wykluczona" to jednocześnie pierwszy tom cyklu o komisarzu Tymonie Hanterze.
REKLAMA

Katarzyna Wolwowicz opowiadała m.in. o swoim zainteresowaniu tematyką sekt, wyjaśniała dlaczego polacy są konserwatywnymi czytelnikami kryminałów, a także zdradziła jakich książek jej autorstwa możemy się spodziewać w przyszłym roku.

REKLAMA

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Tomasz Lipiński

"Kryminały, w których pojawiają się dzieci wzbudzają zainteresowanie. I to pomimo tego, że czytelnicy często mówią, że nie chcą czytać o krzywdzie dzieci. Dobrze to rozumiem. Sama jestem matką i mnie też takie tematy przerażają. Z drugiej strony, przeważnie to, co nas przeraża, jednocześnie nas fascynuje. Stąd takie zainteresowanie książkami, na których okładkach są przedmioty związane z dziećmi."

"Pisząc 'Wykluczoną', nie wzorowałam się na żadnej konkretnej sekcie. Owszem, interesowałam się tematyką sekt, ale to było ponad dwadzieścia lat temu. Taka hermetyczna, zamknięta społeczność to dobre miejsce na osadzenie akcji kryminału czy thrillera psychologicznego. Z drugiej strony, byłam trochę zmęczona cyklem o Oldze Balickiej. Chciałam zacząć nową serię, z nowym głównym bohaterem."

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Michał Czernecki

REKLAMA

"Tylko w pierwszym półroczu przyszłego roku czytelnicy mogą się spodziewać trzech moich nowych książek. W styczniu wychodzi 'Mrok' czyli piąty tom cyklu o komisarz Oldze Balickiej. W marcu wypuszczam pierwszą część nowej serii. Będzie też kolejna część cyklu o komisarzu Tymonie Hanterze i jeszcze jedna odsłona serii o komisarz Balickiej."

Na rozmowę zaprasza Jakub Kaleta.

Koniecznie posłuchajcie całego podcastu:

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory