Niezły Gość w Rock Radiu: Martyna Byczkowska

REKLAMA
Aktorka filmowa i teatralna. Znana widzom z roli Anieli w serialu "1670", roli Hani - w serialu "Skazana" czy z roli Leny w serialu "Absolutni debiutanci".
REKLAMA

Martyna opowiada o pracy nad serialem "1670". Wspomina przyspieszony kurs obsługi Instagrama, jaki musiała przejść w ramach przygotowań do spektaklu "Stream". Zdradza też kilka szczegółów związanych z nadchodzącym filmem "Skrzyżowanie", w którym zagra jedną z ról.

REKLAMA

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Tomasz Organek

"Najtrudniejsze podczas prac nad '1670' było odnalezienie się w formule tego serialu. Jest on utrzymany w konwencji mockumentary, która polega m.in. na rozmowie z kamerą. Na ekranie wygląda to na coś prostego, ale wcale takie nie było. Tym bardziej, że w Polsce nie kręci się zbyt wielu produkcji w tym stylu."

"W ramach przygotowań do roli w serialu '1670' czytałam testamenty chłopów i prace magisterskie na ten temat. Szukałam przede wszystkim wypowiedzi kobiet wywodzących się z chłopstwa, ale okazało się to bardzo trudnym zadaniem. Przekonałam się m.in., jak wielką wartość dla chłopów miała ziemia, którą mogli przekazać po śmierci swoim synom."

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Michał Malinowski

REKLAMA

[O roli Hani Mazur w serialu "Skazana"] "To postać, która ma wzbudzać w widzu emocje, niekoniecznie te pozytywne. Według mnie postać Hani irytuje. Nie dziwię się, że wielu widzów jej nie lubi. Zarówno w życiu, jak i w scenariuszu - nasze motywy i czyny są ważniejsze, niż to, co mówimy. Hania robi coś, co dla wielu osób jest niewybaczalne - niezależnie od tego, jakie intencje nią kierowały."

Na rozmowę zaprasza Jakub Kaleta.

Koniecznie posłuchajcie całego podcastu:

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory