Niezły Gość w Rock Radiu: Sylwester Kowalski

REKLAMA
Wykładowca akademicki, specjalista z zakresu komunikacji i psychologii społecznej. Autor książki "Normalni psychopaci. Jak ich rozpoznać, jak się przed nimi bronić".
REKLAMA

Psychopata to nie tylko filmowy szaleniec biegający z siekierą. Szacuje się, że co dziesiąty człowiek może mieć cechy psychopaty. Psychopatą może więc być nasz szef, kolega z pracy albo... małżonek.

REKLAMA

Dr Sylwester Kowalski w swojej książce opisuje cechy charakterystyczne dla psychopatów. Radzi też, jak postępować w kontaktach z nimi.

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Sebastian Riedel

Całość jest bogato ilustrowana przykładami zarówno psychopatów znanych z historii oraz popkultury, jak i relacjami pacjentów Sylwestra Kowalskiego.

Książka jest skonstruowana tak, żebyśmy mogli opisywane cechy porównać np. z cechami osoby, z którą jesteśmy w toksycznej relacji. Po każdym rozdziale jest seria tzw. pytań kontrolnych. Chodzi o to, żeby czytelnik zdał sobie sprawę z tego, co jest dla niego niedobre, toksyczne. Również jeśli o bycie psychopatą podejrzewa... samego siebie.

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Agnieszka Dąbrowska

REKLAMA

[O historii Alex, która jest "osią fabularną" książki] "To historia przesympatycznej, utalentowanej plastycznie dziewczyny. Alex przyjeżdża do stolicy na studia. Przez internet poznaje pewnego człowieka. Nawiązuje się romans. Okazuje się, że tajemniczy nieznajomy pochodzi z Indii i właśnie tam zaprasza Alex. Gdy dziewczyna trafia do jego ojczyzny, zaczyna się jej gehenna, z przemocą fizyczną i seksualną na czele. Alex udaje się sprowadzić do Polski dopiero po kilku latach."

Na rozmowę zaprasza Jakub Kaleta.

Koniecznie posłuchajcie całego podcastu:

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory