Niezły Gość w Rock Radiu: Maciej Kurowicki

REKLAMA
Maciej Kurowicki - założyciel zespołu Hurt już na antenie Rock Radia w audycji Niezły Gość! Opowiada o swojej wydanej po jedenastu latach przerwy płycie "Festiwal bodźców"!
REKLAMA

Artysta mówił o swojej wielkiej miłości do muzyki oraz okresie przerwy w tworzeniu.

REKLAMA
Z miłości do muzyki można robić rzeczy straszne, można robić rzeczy wspaniałe, cudowne (...) My nie wydaliśmy płyty przez lat jedenaście-namawiano mnie, naciskano na mnie, że powinna być płyta dwa lata po ostatnim albumie, że trzeba grać koncerty – a ja uważam, że aby zrealizować opowieść, która mnie zadowala (...) muszę być w swoim rytmie. (...) Zaryzykowaliśmy, tym, że zespół wypadnie za burtę.

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Sebastian Riedel

Opowiadał również o swoim najnowszym albumie "Festiwal bodźców", o okresie intensywnej pracy i realizowaniu marzeń oraz o historiach, które zainspirowały go do tworzenia tekstów singli.

To jest dziewięć piosenek. Ale to są tak bogate historie. Obiecuję każdemu, kto sobie puści, że to są osobne spektakle, każdy z tych numerów.

Było również o muzycznych planach, tęsknocie za trasą i odbiorze zespołu Hurt przez młode pokolenie.

Wydaje mi się, że zespół Hurt zawsze był takim zespołem, który konfrontuje się z publicznością teraz, w sensie, że to nie jest zespół, który odwołuje się do przeszłości, tylko jest zespołem z teraz. To jest ważne dla mnie, żeby nie być grupą rekonstrukcyjną samych siebie.

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Vanessa Aleksander

REKLAMA

Nie obyło się również bez prywaty – o marzycielstwie, starzeniu się oraz planie B na życie.

Na rozmowę zaprasza Mariusz Stelmaszczyk.

Koniecznie posłuchajcie całego podcastu:

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory