Niezły Gość w Rock Radiu: Rafał Rutkowski

REKLAMA
Stand-uper, komik, aktor - Rafał Rutkowski Niezłym Gościem w Rock Radiu! W audycji opowiada o sztucznej inteligencji i poprawności politycznej oraz wyzwaniach zawodowych.
REKLAMA

Polska scena stand-upowa rozwija się coraz prężniej, co jednocześnie stawia komików przed nowymi wyzwaniami. Jednym z zagrożeń może być sztuczna inteligencja. Rafał Rutkowski stwierdził jednak, że sztuka stand-upowa jest na ten moment bezpieczna:

REKLAMA
To jest pewien rodzaj alchemii, żeby zrobić dobry żart, świeży żart, to trzeba się trochę wykazać taką kreatywnością wychodzącą poza wiedzę werbalną (...) Czasami żart tworzy się na słuch, czasami na intuicję — jest to skomplikowany proces. 

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Marek Piekarczyk

Mówił także o słabnącym zainteresowaniu telewizją oraz o widmie poprawności politycznej. Stwierdził też, że traktuje stand-up jako typowo sportową rywalizację.  

Było również o zawodowych "marzeniach" i polskiej scenie stand-upu:

Dla mnie, jako dla komika, byłoby super rozwijać się tak, żeby się nie powtarzać, bo w Polsce, jeżeli chodzi o stand-up, (...) komicy strasznie często zmieniają swoje programy.

Z racji zbliżających się Świąt było też o rozmowach przy stole, unikaniu kontrowersyjnych tematów, typowych żartach i opanowywaniu sarkazmu. 

REKLAMA

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Przemysław Piotrowski

O trudach zawodu komika, w tym "produkcji" nowych tekstów i programów, o miłości do Depeche Mode, koncertach i filmach życia więcej w podcaście! 

Na rozmowę zaprasza Mariusz Stelmaszczyk. 

Koniecznie posłuchajcie całego podcastu: 

REKLAMA
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory