Niezły Gość w Rock Radiu: Leszek Cichoński

REKLAMA
Gitarzysta i wokalista blues-rockowy, a także pomysłodawca Gitarowego Rekordu Świata. Gitarzyści z całego świata będą bili gitarowy rekord już po raz dwudziesty drugi. 1 maja na wrocławskim Rynku wspólnie zagrają utwór "Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Do pobicia rekordu potrzeba 7968 gitar.
REKLAMA

Biciu rekordu będą towarzyszyły występy rockowych gwiazd. Na scenie pojawi się zespół Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band, który wykona przebój "Rock'n'roll is king". Z kolei Chris Jagger (młodszy brat Micka Jaggara), wraz ze swoim synem - Johnem Byronem, zagra legendarny przebój The Rolling Stones "(I can't get no) Satisfaction".

REKLAMA

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Mateusz Janicki

Nie zabraknie również słynnych polskich muzyków. Swój udział zapowiedzieli m.in. Jan Borysewicz (Lady Pank), Dariusz Kozakiewicz (ex-Perfect), Małgorzata Ostrowska (ex-Lombard), Zbigniew Hołdys, Wojciech Waglewski (Voo Voo) i Wojciech Pilichowski.

Leszek Cichoński opowiadał w Rock Radiu o atrakcjach w ramach tegorocznej edycji Gitarowego Rekordu Świata, o historii tej imprezy, a także o swojej fascynacji muzyką Jimiego Hendrixa.

Hey Joe' i 'Foxy lady' to była moja pierwsza podwójna poczatówka dźwiękowa, którą sobie kupiłem. To była po prostu brązowa plastikowa karta z wytłoczonymi rowkami. Można ją było odtwarzać na gramofonie. W latach '60. pocztówki dźwiękowe były jedynym źródłem dostępu do zagranicznej muzyki.

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Szymon Piotr Warszawski

REKLAMA
Hey Joe' to tak naprawdę utwór o człowieku, który zastrzelił swoją niewierną żonę i uciekł do Meksyku, żeby go za to nie powiesili. Bolało mnie, że gramy utwór z takim tekstem. Dlatego sześć lat temu napisałem jego nową wersję: "Hey Joe - A new story", w której Joe wyrzuca swój pistolet do rzeki, a jakiś czas później jego żona rodzi mu trzech synów.

Na rozmowę zaprasza Jakub Kaleta.

Koniecznie posłuchajcie całego podcastu:

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory