Niezły Gość w Rock Radiu: Ewa Telega

REKLAMA
Niezłym Gościem Rock Radia była ostatnio Ewa Telega. Znana aktorka w rozmowie z Tomaszem Obertynem opowiedziała m.in. o trudach mierzenia się z teatralną wersją dramatu "Matka" Witkacego, a także o kulisach powstawania głośnego serialu o Rydzyku - "Ekler".
REKLAMA

Ewa Telega należy do najbardziej wszechstronnych polskich aktorek. Absolwentka słynnej łódzkiej filmówki stawiała pierwsze zawodowe kroki w 1983 r. Od tego czasu zagrała w dziesiątkach filmów i seriali, na czele z "Łóżkiem Wierszynina", "Córami szczęścia", "Małą Vilmą", "Strajkiem" czy "Kasztelanką".

REKLAMA

Jeszcze bogatsze jest jej portfolio, jeśli chodzi o role teatralne. Była związana z łódzkim Teatrem im. Stefana Jaracza i Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Przez ostatnie 11 lat możemy ją natomiast podziwiać na deskach Teatru Ateneum.

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Mateusz Janicki

To tam występuje teraz w spektaklu "Matka", opartym na dramacie Witkacego z 1924 r. W rozmowie z Rock Radiem Ewa Telega oceniła aktualność tego dzieła. Szczere wyznała też, jaki ma stosunek wobec twórczości słynnego pisarza.

To jest grafomiania. Tylko grafomania na najwyższym poziomie (...). Myślę, że w naszej interpretacji, czyli interpretacji Ani Augustynowicz, "Matka" jest bardzo okrojona z tego końcowego narkotykowego – powiedzmy sobie – lekkiego bełkotu Witkacego. Dlatego wydaje mi się, że jest bardziej zrozumiała –oznajmiła.

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Muniek Staszczyk

REKLAMA

Gwiazda chętnie zdradziła również kulisy powstawania głośnego serialu satyrycznego o Rydzyku pt. "Ekler", którego była pomysłodawczynią i scenarzystką. Proces jego pisania określiła jako "coś świetnego".

Ewa Telega w audycji "Niezły Gość" wspominała ponadto m.in., jaka atmosfera panuje w Teatrze Ateneum i jak wyglądała jej przeszłość w szkole baletowej.

Posłuchajcie rozmowy Tomasza Obertyna z Ewą Telegą

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory