Niezły Gość w Rock Radiu: Artur Górski

REKLAMA
Artur Górski - dziennikarz, autor książek i korespondent wojenny - Niezłym Gościem w Rock Radiu. Z Kubą Kaletą porozmawiał o polskiej mafii, przestępcach, podejściu do dziennikarstwa czy książkach. Nie zabrakło również wątków muzycznych.
REKLAMA

Artur Górski od lat zajmuje się literaturą. Debiutował jeszcze w 1987 roku na łamach "Akcentu". W kolejnych latach napisał wiele powieści i książek z gatunku literatury faktu. Szerzej zasłynął w publicznej świadomości wydając zapis wielogodzinnych rozmów ze świadkiem koronnym Jarosławem "Masą" Sokołowskim. Publikacja doczekała się kilku kontynuacji i stała się bestsellerem.

REKLAMA

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Wojtek Jabłoński

Dziennikarstwo to wdzięczny temat. Każdy ma nieco inną wizję dobrej, dziennikarskiej roboty. Artur Górski na antenie Rock Radia podzielił się swoimi przemyśleniami na ten temat. W jego opinii współcześni dziennikarze nie piszą o tym, co naprawdę interesuje ludzi.

Rodzi się we mnie myśl, czy ja dalej chcę się przyznawać do dziennikarstwa, bo ono się troszeczkę, przyznam, zmienia. To, co było kiedyś dziennikarstwem, to dzisiaj jest czymś zupełnie innym. Wydaje mi się, że dziennikarze przestają, nie mówię, że we wszystkich mediach, nie we wszystkich gazetach, portalach, ale przestają interesować się tym, co ludzi naprawdę ciekawi, co jest dla nich ważne. Pogrążają się jakichś własnych samooskarżeniach, w jakichś wyciąganiach sobie brudów. Ten molestował, ten mobbingował, ten się przespał, nie zapłacił. To zaczyna być żenujące.

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Antoni Syrek-Dąbrowski

Artur Górski ma na koncie wiele publikacji poświęconych przestępczemu światkowi Polski. Z pewnością można określić go mianem prawdziwego eksperta w tej niecodziennej dziedzinie. Co więcej, tematyka ta cały czas do niego wraca. Próby wymknięcia się z ram nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

REKLAMA
Ja tak staram się wyspecjalizować w jakichś innych dziedzinach, nawet próbowałem pisać felietony o operze dla 'Playboya' i zamknęli 'Playboya'. No i znów zostałem z tą samą mafią.

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Ewa Telega

Artur Górski opowiadał również o książkowych przygodach Pawła Webera. Nie zabrakło pytań o szczegóły i satysfakcjonujących odpowiedzi.

Posłuchajcie całej rozmowy Kuby Kalety z Arturem Górskim: 

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory