Niezły Gość w Rock Radiu: Krzysztof Skiba

REKLAMA
Krzysztof Skiba był Niezłym Gościem w Rock Radiu. Lider kultowego zespołu Big Cyc w rozmowie z Ryśkiem Brzezińskim opowiadał o nowej płycie pt. "Manifesto" oraz zdrowym trybie życia. Podzielił się wspomnieniami oraz anegdotkami z kariery. Nie mogło też zabraknąć tematów politycznych, w których muzyk jest ostatnio aktywny.
REKLAMA

Krzysztof Skiba od wielu lat jest członkiem zespołu Big Cyc. Muzyka nie jest jednak jedyną rzeczą, którą się zajmuje. W ostatnim czasie sprawdza się w roli komentatora rzeczywistości politycznej. Oczywiście wszystko z charakterystycznym dla siebie przymrużeniem oka.

REKLAMA

Na antenie Rock Radia Krzysztof Skiba opowiadał o tym, jak wygląda jego obecne życie. Okazuje się, że postawił na zdrowy styl. Regularnie się bada, do czego zachęca też innych. Powoduje to jednak... tarcia w zespole. Nie każdy z członków Big Cyc chce zrezygnować z napojów wyskokowych. Rock’and’Roll rządzi się swoimi prawami.

Jestem teraz obiektem wielu żartów ze strony zespołu, bo tak zespół się teraz trochę podzielił. To mogę tak ujawnić, że część już ze względów zdrowotnych zrezygnowała z różnych płynów rozweselających. [...] Lata lecą, czas leci, czas też ku temu by się badać. No i ja właśnie często się badam. Kiedyś to w ogóle byłem ten typ, który nie lubił lekarzy [...], ale to jest po prostu rozsądek, to jest po prostu, że trzeba dbać o zdrowie. Wybrałem tak zwany zdrowy styl życia, bo przez wiele lat żyłem niezbyt zdrowo, więc chociaż ta końcówka musi być zdrowa.

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Magdalena Żak

Jak wiadomo, twórczość Big Cyc oraz Krzysztofa Skiby nie unika trudnych tematów. Podają ją jednak w formie, która za nic ma sobie powagę. Ta przecież zabija powoli. Muzyka zespołu może stanowić przy tym świetną panoramę wydarzeń, które rozgrywały się w momencie jej nagrywania. Niezły Gość Rock Radia zdradził, że w nauczycielom w szkołach zdarza się ją omawiać.

Na podstawie piosenek Big Cyca już mieliśmy takie sygnały, że nauczyciele historii omawiali pewne tematy na lekcjach. Właśnie piosenki Big Cyca, płyty Big Cyca służyły jako tak zwane pomoce naukowe, ilustracje. Na przykład w 2011 roku wyszła taka płyta "Zadzwońcie po milicję" z piosenkami ze stanu wojennego. [...] Czy na przykład, chociażby piosenka "Berlin Zachodni". Na jej podstawie można opowiedzieć czasy przemian ustrojowych w 1989 roku, kiedy to padł Mur Berliński i Polacy jeździli do Berlina Zachodniego, handlując papierosami alkoholem, nie do końca legalnie.

Posłuchajcie całej rozmowy z Krzysztofem Skibą w podcaście Niezły Gość w Rock Radiu:

REKLAMA
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory