Niezły Gość w Rock Radiu: Tomasz Sablik

REKLAMA
Pisarz Tomasz Sablik był Niezłym Gościem w Rock Radiu. W rozmowie z Kubą Kaletą opowiadał o swojej twórczości. Zdradził, jak przygotowuje się do pisania oraz jakie ma podejście do literatury grozy. Nie zabrakło również tematu ekranizacji i związanych z nią obaw.
REKLAMA

Tomasz Sablik jest autorem książek grozy. Niedawno ukazała się jego najnowsza powieść zatytułowana "Mój dom". Na antenie Rock Radia zdradził o niej nieco więcej. Podzielił się inspiracjami i procesem twórczym. Gość Kuby Kalety opowiedział również o swoim podejściu do horroru, a także wyraził opinię na temat kondycji tego gatunku w Polsce.

REKLAMA
Myślę, że kondycja horrorów w Polsce jest dosyć średnia. Ja sam horroru nie czytam, bo nie ma w tym gatunku zbyt wiele fajnych książek, jeśli mam być szczery. Przynajmniej dla mnie. Ja ogólnie też lubię, tak jak mówię, horror taki bardzo psychologiczny.

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Krzysztof Skiba

Tomasz Sablik opowiedział również o ekranizacji swojej najnowszej książki. Pisarz sprzedał już prawa do stworzenia filmu na podstawie "Mojego domu". Sam jednak przyznaje, że nie ekscytuje się tym zbyt bardzo. W podcaście "Niezły Gość" w Rock Radiu opowiedział o obawach związanych z całym przedsięwzięciem.

Nie napalam się też. Ja po prostu wychodzę z założenia w życiu, że jeżeli coś ma być, to będzie. Jeżeli nie, to nie. Zawsze wolę sobie założyć najgorsze, że nie będzie. A jak będzie to super. Tak że wiesz, zawsze jest tam gdzieś ta obawa. Ale dla mnie to i tak, jak tylko usłyszałem, że te prawa się sprzedały, to było to dla mnie ciężkim szokiem. Natomiast doszedłem szybko do siebie i stwierdziłem: okej, jeszcze się nie można napalać. W życiu wychodzę z takiego założenia. że nie ma się co przypalać.

W Rock Radiu Tomasz Sablik opowiadał też o swoich ulubionych filmach grozy. Ujawnił, jakie produkcje zrobiły na nim największe wrażenie. Zdradził również, co go inspiruje oraz jakie rodzaj horrorów ceni sobie najbardziej.

Posłuchajcie całej rozmowy z Tomaszem Sablikiem w podcaście "Niezły Gość" w Rock Radiu:

REKLAMA
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory