Niezły Gość w Rock Radiu: Adam Cywka

REKLAMA
Aktor Adam Cywka był gościem Rock Radia. Opowiedział nam m.in. o swoich "męczarniach twórczych", a także nowej sztuce, w której gra. Jaki jest spektakl "Matka" wystawiany w Teatrze Ateneum?
REKLAMA

Adam Cywka był Niezłym Gościem w Rock Radiu. Opowiedział m.in. o sztuce "Matka", której autorem jest Stanisław Ignacy Witkiewicz, a w której wraz z Agatą Kuleszą czy Ewą Telegą występuje nasz gość. Reżyserią zajęła się Anna Augustynowicz.

REKLAMA

Aktor w Rock Radiu zdradził, skąd u niego miłość do Witkacego i kiedy zaczął się nim interesować. 

Ja Witkacym się interesowałem w zamierzchłych czasach, jeszcze w liceum. [...] Interesowałem się jako młody człowiek jeszcze taki zbuntowany, łaknący skandalizujących biografii artystów, twórców. [...] Ja go poznałem właśnie jako pewnego rodzaju skandalistę, człowieka, który używa narkotyków tworząc. [...] Teraz  zgłębiłem tę ciemną stronę Witkacego dotyczącą jego relacji rodzinnych, relacji z kobietami i dopełnił mi się obraz człowieka, który w gruncie rzeczy szalenie neurotyczny nadwrażliwy i mocno nieszczęśliwy w swoim życiu.

Sztuka "Matka" wystawiana w Teatrze Ateneum cieszy się bardzo dużą popularnością wśród publiczności. - Bilety są sprzedane do końca sezonu, czyli jeszcze w maju gramy i w czerwcu gramy. Zapraszam bardzo serdecznie na spektakle, które będą w przyszłym sezonie po wakacjach, ale rzeczywiście tak się dzieje. Nie ukrywajmy, że nazwisko Agaty Kuleszy wspaniałej aktorki filmowej i jej teatralnej. [...] To nazwisko na pewno magnetyzuje i przyciąga publiczność - mówi o koleżance z branży Adam Cywka.

Więcej o pracy w teatrze i spektaklu można usłyszeć w podcaście Niezły Gość w Rock Radiu.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory