Niezły Gość w Rock Radiu: Dariusz Kamys

REKLAMA
Dariusz Kamys był gościem Rock Radia. Ryśkowi Brzezińskiemu opowiedział m.in. o zbliżającym się koncercie "Kabaret Hrabi & Goście - Symfonicznie" oraz o przygotowaniach do tego niezwykłego wydarzenia. Mówił też o przygodzie z formatem "Spadkobiercy".
REKLAMA

Dariusz Kamys to polski aktor kabaretowy i autor tekstów. Opiekun Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. W 1984 z Krzysztofem Langerem założył kabaret Potem, w którym występował do zakończenia jego działalności w 1999. Opiekował się kabaretami Formacji Zaś (Drugi Garnitur, Barszcz z krokietem i Żżżżż) oraz Imperium Trrrt (kabaret Ciach). Jest autorem filmów spod szyldu środowiskowej wytwórni A’Yoy.

REKLAMA

Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Olga Szomańska

W 1993 stworzył improwizowaną serię kabaretową "Spadkobiercy", której został reżyserem. W latach 1999–2003 z Grzegorzem Halamą tworzył Kabaret HiFi. Zimą 2002 założył kabaret Hrabi, w którym od tamtej pory występuje. W 2005 założył Teatr Wielki w Cigacicach, nieformalną grupę kabaretową, z którą wystawił kilka wyreżyserowanych przez siebie spektakli.

 "Skok na główkę"

28 maja 2024 roku w Krakowie, pod jednym dachem gościnnej i monumentalnej przestrzeni koncertowej, spotkają się wybitne osobowości polskiego rynku muzycznego. Podczas koncertu „Kabaret Hrabi & Goście – Symfonicznie" wystąpią Katarzyna Nosowska, Kuba Badach, Maciej Miecznikowski, Janusz Radek, Artur Andrus i Olga Szomańska.

Powiem szczerze, że jestem trochę przestraszony tym wszystkim. My generalnie jesteśmy kabaretem, który nie lubi takich wielkich przestrzeni, nie lubi hal, takich dużych widowni. Nam się zdecydowanie najlepiej gra i najlepiej się czujemy w salach teatralnych, domach kultury. To wydarzenie, z różnych względów, nie jest w stanie zmieścić się w tak małej sali, dlatego Tauron Arena. To jest taki skok na główkę z naszej strony — powiedział Dariusz Kamys. 

Zaznaczył, że nie był świadom tego, że Kabaret Hrabi ma aż tak wielu fanów. Organizację wydarzenia w Tauron Arenie nazwał swego rodzaju "bezczelnością".

REKLAMA
Ostatnio nam się zdarzyło, cztery razy, wystąpić w takich wielkich halach, solowo, i te hale zapełniliśmy, co było dla nas bardzo dużym zaskoczeniem, bo jednak wiemy, że jakaś część ludzi nas lubi i nas docenia, ale nie mieliśmy świadomości, że jesteśmy w stanie zapełnić tak dużą halę. No i chyba to też jest powodem naszej bezczelności, że zdecydowaliśmy się, aby koncert „Kabaret Hrabi & Goście – Symfonicznie" odbył się też w takich okolicznościach — dodał.

Rock Radio ma patronat nad wydarzeniem. Więcej informacji o koncercie można znaleźć >>>TUTAJ.

Dariusz Kamys mówił też na antenie Rock Radia, jak to się stało, że w telewizji zagościł program "Spadkobiercy" i jak długo trwało dogadywanie szczegółów. Wspomniał także, że być może w to miejsce niebawem pojawi się kolejny format komediowy.

Posłuchajcie całej rozmowy z Dariuszem Kamysem w podcaście "Niezły Gość" w Rock Radiu: 

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory