Tego obawia się Kabaret Hrabi. "Jesteśmy trochę jak tacy chemicy"
Kabaret Hrabi powstał pod koniec 2002 z inicjatywy Dariusza Kamysa i Joanny Kołaczkowskiej, artystów kabaretu Potem. Skład uzupełnili Łukasz Pietsch i Krzysztof Szubzda, którego miejsce w 2003 zajął Tomasz Majer. Komicy zadebiutowali w 2002 programem "Demo", zaprezentowanym w klubie „U Ojca" w Zielonej Górze.
Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Olga Szomańska
Kabaret Hrabi słynie z oryginalnych skeczów, które łączą w sobie inteligentny humor, absurd i doskonałą grę aktorską. Każdy z członków wnosi unikalny styl i charyzmę, co sprawia, że występy są niepowtarzalne i zapadające w pamięć. Charakterystyczne dla Kabaretu Hrabi jest również podejmowanie różnorodnych, nawet trudnych tematów, zawsze z dużą dawką dystansu i humoru. Grupa regularnie występuje na najważniejszych festiwalach kabaretowych w kraju, zdobywając liczne nagrody i uznanie zarówno krytyków, jak i publiczności.
Zobacz także: Niezły Gość w Rock Radiu: Dariusz Kamys
"Kabaret Hrabi & Goście - Symfonicznie"
28 maja 2024 roku w Krakowie, pod jednym dachem gościnnej i monumentalnej przestrzeni koncertowej, spotkają się wybitne osobowości polskiego rynku muzycznego. Podczas koncertu "Kabaret Hrabi & Goście – Symfonicznie" wystąpią Katarzyna Nosowska, Kuba Badach, Maciej Miecznikowski, Janusz Radek, Artur Andrus i Olga Szomańska.
To wielkie przedsięwzięcie, które jest jednocześnie spełnieniem marzeń i ogromną odpowiedzialnością, mówią członkowie Kabaretu Hrabi.
Mamy trzech aranżerów, z którymi współpracujemy. Jedyne, o co się możemy się naprawdę martwić, to to, żeby muzyka nie przygniotła, nie przytłoczyła tej piosenki. A każda jest inna i w każdej o co innego chodzi. Jesteśmy trochę jak tacy chemicy. Odważamy zawsze wszystko: "a tutaj ten bas trochę zdejmij, a weź tutaj rzadziej". Mówimy często do Łukasza [Łukasz Pietsch, akompaniator — przyp. red.], żeby "rozrzedził" tę muzykę, bo jest za gęsta i tworzy się taka rywalizacja tekstu, wokalu, z muzyką. Takiego problemu zupełnie nie ma w niekabaretowych utworach. A z komedią jednak jest tak, że nie chcielibyśmy, by ludzie wyszli z tego koncertu z poczuciem, że nasze piosenki były tak zmienione, że dało się ich poznać — powiedziała Joanna Kołaczkowska.
Zaznaczyli też, że to wydarzenie będzie dla nich wyjściem ze strefy komfortu. Niecodziennie mają bowiem okazję współpracy z całą orkiestrą. Niecodziennie też ich utwory są wykonywane przez najlepszych polskich wokalistów.
My jesteśmy minimalistami, bo gramy zwykle z pianinem, z naszym Łukaszem. A tutaj będzie monumentalizm, kilkudziesięciu muzyków. Także to będzie zupełnie coś innego [...]. I jest jeszcze jeden aspekt tego koncertu. My będziemy mogli zobaczyć, jak wspaniali artyści, których cenimy, będą interpretować, śpiewać nasze piosenki. A tych artystów będzie trochę, i to nie byle jakich — dodał Tomasz Majer.
Rock Radio ma patronat nad wydarzeniem. Więcej informacji o koncercie można znaleźć >>>TUTAJ.
Posłuchajcie całej rozmowy w podcaście "Niezły Gość" w Rock Radiu: