Janusz Radek zachwycony piosenkami kabaretu Hrabi. "Teksty są genialne"

REKLAMA
Janusz Radek był Niezłym Gościem w Rock Radiu. Wokalista i aktor inscenizacji muzycznych został zaproszony do wspólnego projektu z Kabaretem Hrabi. W rozmowie z Ryśkiem Brzezińskim opowiedział o koncercie "Hrabi Symfonicznie". Nie zabrakło też tematów kręcących się wokół muzyki czy teatru.
REKLAMA

Janusz Radek od lat swoje życie wiąże ze sztuką. Zaczynał od śpiewania poetyckiego. Komponował piosenki do wierszy Leśmiana, Staffa czy Cummingsa. W połowie lat 90. współtworzył kabaret Zielone Szkiełko. Od 1999 roku śpiewa w spektaklach teatralno-muzycznych.

REKLAMA

Jego głos dobrze zna także pokolenie osób wychowanych na popularnych "Pokemonach". To właśnie on odpowiada za piosenkę z pierwszego sezonu polskiej wersji. Ostatnio natomiast otrzymał zaproszenie do projektu Kabaretu Hrabi. Jak doszło do tego, że nawiązali współpracę?

Kontakt z tymi ludźmi mam już od dłuższego czasu. Jeszcze pamiętam te czasy, kiedy uczestniczyli w takim wielkim przedsięwzięciu, które się nazywało Kabaret Potem. [...] Ten model, ten smak żartu, absurdalny często, jest mi bliski. To, że mnie zaprosili, wydaje mi się, że też gdzieś wypływa z tego, że jesteśmy przy wspólnym stole, jeśli chodzi o estetykę i bardzo się z tego cieszę.

Zobacz także: Tego obawia się Kabaret Hrabi. "Jesteśmy trochę jak tacy chemicy"

Piosenki kabaretowe przy aparacie symfonicznym

"Hrabi Symfonicznie" to zdecydowanie wyjątkowy koncert. Janusz Radek wypowiedział na antenie Rock Radia o piosenkach, które można usłyszeć podczas wydarzenia. Szczególną uwagę zwrócił na teksty. Te są bowiem bardzo żartobliwe, ale jednocześnie świetnie napisane.

Piosenka w kabarecie, piosenka w teatrze jest czymś nieodzownym. Jeśli podczas swojej działalności napisali tyle piosenek, myślę, że to jest świetny pomysł, żeby wreszcie pokusić się, żeby właśnie przy aparacie symfonicznym na tak dużej scenie i przy tak dużym audytorium zaśpiewać. Przedstawić te piosenki, z jednej strony żartobliwe, ale tak naprawdę ta żartobliwość jest w tekście. Tam już nic nie trzeba robić, to trzeba zaśpiewać, to trzeba trochę zagrać i to trzeba wydobyć przede wszystkim z tekstu. Teksty są genialne.

Rock Radio ma patronat nad wydarzeniem. Więcej informacji o koncercie można znaleźć >>>TUTAJ.

REKLAMA

Janusz Radek opowiedział w Rock Radiu również o swojej karierze, jej początkach oraz podejściu do śpiewania. Nie zabrakło również tematu kabaretów oraz tego, w jaki sposób oraz o czym mogą opowiadać skecze.

Posłuchajcie całej rozmowy z Januszem Radkiem w podcaście "Niezły Gość" w Rock Radiu:

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory