Niezły Gość w Rock Radiu: Mateusz Kmiecik

REKLAMA
Mateusz Kmiecik gościł na antenie Rock Radia. W ramach audycji "Niezły Gość" aktor zdradził nie tylko zakulisowe szczegóły z planu "Prostej sprawy". Opowiedział także o towarzyszących rozterkach oraz o wyzwaniach, z którymi musiał się mierzyć, w trakcie przygotowań do roli bandziora.
REKLAMA

Mateusz Kmiecik jest polskim aktorem filmowym, telewizyjnym, dubbingowym oraz teatralnym. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie, a debiutował w serialu "Ojciec Mateusz". Wyłącznie w ostatnich latach można było go zobaczyć w popularnych serialowych produkcjach, takich jak: "Osiecka", "Papiery na szczęście", "Rodzina na Maxa", "Leśniczówka" oraz "Morderczynie".

REKLAMA

Zobacz także: Beatles z kolejnym rekordem. "To nie była tylko gitara"

Mateusz Kmiecik Niezłym Gościem Rock Radia

Głównym pretekstem spotkania Mateusza Kmiecika z prezenterem Mariuszem Stelmaszczykiem była premiera polskiej produkcji "Prosta sprawa". Cyprian Olencki nakręcił serial na podstawie bestsellerowej powieści Wojciecha Chmielarza. Dotychczas projekt o mafijnych porachunkach, historii o długu sprawiedliwości i honorze spotyka się z nie lada pozytywnym odbiorem.

W pierwszoplanowe role wcielili się między innymi Mateusz Damięcki, Piotr Adamczyk czy też Izabela Kuna. Zaś postać czarnego bohatera odtworzył wspomniany Mateusz Kmiecik. Z jakimi aktorskimi wyzwaniami musiał się mierzyć? Czy rola bandziora przypadła mu do gustu? Na te i pozostałe pytania odpowiedział w audycji "Niezły Gość Rock Radia".

"Wiadomo, że bardziej kusi nas czekoladka niż sałata. Ja jestem akurat taką czekoladką filmową, czyli człowiekiem, który nie zawsze trzyma się reguł prawa [...] Granie takich ludzi również jest ciekawe, tylko my staraliśmy się uciekać od stereotypu. Oczywiście oprócz łysej głowy, czerwonej skóry, "beemki", to w środku jest jednak strasznie pokomplikowany", mówił Mateusz Kmiecik na antenie Rock Radia.

Serialowy Czacha w "Prostej sprawie" inspirowany doświadczeniami?

Wszystko wskazuje na to, że aktor wcielający się w serialowego Czachę zbierał doświadczenia na bazie prywatnych doświadczeń. "Mam takiego kumpla, który jest ze środowiska niezbyt legalnego", tłumaczył Kmiecik.

REKLAMA
"On jest, powiedzmy, takim małym Kazikiem. Ja poznałem to jego środowisko i uwierz mi, że tacy ludzie jak Maciek Musiał w takim środowisku realnym istnieją. Są tacy nieporadni, na których byś w ogóle w spożywczaku nie zwrócił uwagi, a oni tam jakieś wały straszne robią", spuentował.

Posłuchajcie całej rozmowy w podcaście "Niezły Gość" w Rock Radiu:

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory