Małgorzata Ostrowska wraca do korzeni. "Dyskretnie, ale bardzo czytelnie"

REKLAMA
Małgorzata Ostrowska była "Niezłą Gościówą" w Rock Radiu. Z wokalistką, która zdobyła popularność jako frontmanka zespołu Lombard, jednego z najważniejszych zespołów rockowych w Polsce lat 80., rozmawiał Rysiek Brzeziński.
REKLAMA

Jej charyzmatyczny głos i energiczne występy sceniczne przyciągają rzesze fanów. W Lombardzie zadebiutowała w 1981 roku, a jej współpraca z zespołem zaowocowała wieloma przebojami, takimi jak "Szklana pogoda", "Przeżyj to sam" czy "Gołębi puch". Ostrowska stała się ikoną polskiej muzyki rockowej tamtego okresu, a jej charakterystyczny image, często porównywany do zagranicznych gwiazd rocka, przyczynił się do jej trwałej popularności.

REKLAMA

Po odejściu z Lombardu w 1991 roku Małgorzata Ostrowska rozpoczęła karierę solową. Jej albumy, takie jak "O północy" czy "Instynkt", spotkały się z uznaniem zarówno krytyków, jak i fanów. Ostrowska z powodzeniem eksperymentowała z różnymi gatunkami, od rocka, przez pop, aż po muzykę elektroniczną, co pozwoliło jej zachować świeżość i niegasnącą popularność na polskiej scenie muzycznej.

Małgorzata Ostrowska - "Legenda"

Kilka dni temu Małgorzata Ostrowska wydała nowy singiel. "Legenda" to jej powrót do muzycznych korzeni. Piosenka ma pozytywny, optymistyczny wydźwięk, co nie jest typowe dla twórczości Ostrowskiej, ale, jak sama artystka mówi, „w dobre, pozytywne rzeczy trzeba uwierzyć".

Dosłownie kilka dni temu była premiera pierwszego singla z mojej najnowszej płyty. Jak będzie zatytułowana, nie powiem, ale mogę zdradzić, że jest już w zasadzie prawie gotowa. Produkował ją Paweł Krawczyk, muzyk zespołu Hey. Od lat się znamy. Kiedyś już próbowaliśmy ze sobą pracować, ale wtedy, z różnych przyczyn pozamuzycznych, nie doszło do tej współpracy. W tej chwili wróciliśmy do tego pomysłu i myślę, że jest naprawdę fajnie i bardzo satysfakcjonująco — mówiła w audycji Rock Radia Małgorzata Ostrowska.
 

"Jest powrotem do korzeni"

Płyta, której premiera niebawem, ma nawiązywać brzmieniem do lat 80. i początków kariery Małgorzaty Ostrowskiej. Ale nie tylko muzyka będzie swego rodzaju powrotem do przyszłości. Stylizacje, makijaż, warstwa wizualna — to wszystko ma być spójne i przenosić fanów do innej epoki.

Do piosenki wyszedł też teledysk, i, co jest właśnie takie charakterystyczne, istotne dla tego klipu, to to, że w pewnym sensie jest powrotem do korzeni, wizerunkowo i przez profil muzyczny całej płyty, bo wyraźnie słychać lata 80. Nawiązałam do tych dawnych makijaży, oczywiście to nie jest jeden do jednego Meluzyna, bo każdy czas, każdy wiek ma swoje prawa, ale pobawić się w to można. I to jest właśnie takie dyskretne nawiązanie do tamtych czasów. Dyskretne, ale bardzo czytelne — dodała artystka.

Trasa koncertowa rozpocznie się w Gdańsku

Małgorzata Ostrowska ogłosiła także swoją najnowszą trasę koncertową. Jej nazwa - "Legenda" - nawiązuje oczywiście do pierwszego singla, promującego nową płytę. Podczas koncertów artystka zaprezentuje swoje największe przeboje i utwory z najnowszej płyty.

REKLAMA
Jestem niezmiernie ciekawa, jak będzie odebrany singiel "Legenda", ale też cała płyta. Trasa koncertowa, którą szykujemy, rozpoczyna się 15 października w Gdańsku. Dosłownie kilka dni temu ruszyła sprzedaż biletów — zapraszała Ostrowska.

Posłuchaj całej rozmowy z Małgorzatą Ostrowską w podcaście "Niezły Gość" w Rock Radiu:

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory